TV'de ölü piksel çıktı, iade edilmeli mi?

O kanun eskidendi. Kanun değişti. Bir tane bile ölü piksel olsa ayıplı mala giriyor. YouTube'da Adem Helvacı var. Kendisi THH'de. Yıllarca Vestel'de çalışmış. TV, panel dediğiniz zaman bu adam işin ustasıdır. Bir videosunda tek bir ölü pikselde dahi ürünün ayıplı mal kapsamına girdiğini söylemişti.

Aşağıdaki linke tıklayın. En önemli yer 07:25 ile 08:05 arası. Mutlaka seyredin. Tek bir ölü piksel bile ayıplı mal kapsamına giriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kral benim 14 günlük cayma hakkım var ya hiç ölü piksel var bu var demedim sıkıntı çıkarmasınlar diye.
Memnun kalmadım görüntüsünden iade etmek istiyorum dedim.
Mantıklı olanımı yaptım?
Kurulumu tamamlanmış ürünler iade alınamaz diye saçma sapan şey söylediler bana memnun kalmayacağımı kutusundayken bakarak mı anlayacağım dedim.
Müşteri hizmetlerini arayınca iade yapabilecegimi 14 günlük süre içerisindeyseniz dediler.
Ürünün köpükleri olmamasını sorun etmeyeceklerini sadece güzel korunaklı paketlenmesini istediler.
Ben ürünün fatura garanti çıkan kağıtlarını atmadım.
Sadece köpük ve o kaç enerji sertifikalı A-B-C var ya onu attım o da problem yaratmaz sanırım.
Monitör iade ettiğim de olmustu aynısı HB, ve Amazon sıkıntı çıkarmamıştı. Bir şey olmaz sanırım.

Vatandan aldığınız için iade etmeniz zor.

Ben kendilerinden ölü piksel testi yaptırarak bir monitör satın aldım. Herhangi bir sorun yoktu. Eve geldim, Windows'u kurdum, monitör de ışık sızması olduğunu fark ettim. Hemen 1 gün sonra iade etmek için mağazalarına gittim.

Bana iade alamayacaklarını, önce servise göndereceklerini (20 gün), oradan monitör de bir sorun olduğuna dair sonuç çıkarsa yardımcı olabileceklerini söylediler.

Mağazaya gidip ürün de şu sorun var bu sorun mu var dediniz?
Yoksa memnun kalmadım iade mi etmek istiyorum dediniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı