TV'de oyun kasıyor

EdoesJR

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yeni bir bilgisayar aldım i3 10100F ve RX 5500XT 8 GB özellikli. Yeni monitörü 1 ay sonra alacağım o zamana kadar 32 inç LED Smart TV var. HDMI ile bağladığımda oyunlarda 100 FPS'de bile kasılmalar oluyor ve masaüstünde bile netlikte çok hafif bozukluk var TV'yi oyun moduna almama rağmen bu düzeltilir mi veya monitörü alınca düzelir mi? Bilgisayarımda bir sıkıntı mı olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

TV'ler genelde 60 Hz oluyor o yüzden sorun yaşıyorsundur. Monitör aldığın zaman düzelir. Monitör ve tvlerin görüntü işleme şekilleri farklı. TV'ler hazır görüntüleri yansıtmak için monitörler anlık görüntü yansıtmak için tasarlanıyor.

TV'ler genelde 60 Hz oluyor o yüzden sorun yaşıyorsundur. Monitör aldığın zaman düzelir. Monitör ve tvlerin görüntü işleme şekilleri farklı. TV'ler hazır görüntüleri yansıtmak için monitörler anlık görüntü yansıtmak için tasarlanıyor.

TV'lerde Hz'den daha büyük bir problem ms tir. 60 Hz oyun oynatır yoksa.

Örneğin PUBG oynadığım zaman GPU kullanımı 100'lere yaklaşmıyor 60 70 80 oluyor sıcaklık ise 45 50 derecede maximum fanlar dönmüyor ama FPS 90 100 olduğu zaman bile hafif kasmalar oluyor akıcı oynayamıyorum monitör aldığımda düzelir mi dersiniz?
TV'lerde Hz'den daha büyük bir problem ms tir. 60 Hz oyun oynatır yoksa.

Örneğin PUBG oynadığım zaman GPU kullanımı 100'lere yaklaşmıyor 60 70 80 oluyor sıcaklık ise 45 50 derecede maximum fanlar dönmüyor ama FPS 90 100 olduğu zaman bile hafif kasmalar oluyor akıcı oynayamıyorum monitör aldığımda düzelir mi dersiniz?

Son düzenleme:
TV olduğu için 100 FPS de 500 FPS de alsan 60 Hz yansıttığı için fark etmez senin için. 144 Hz bir monitör alır paşalar gibi keyfini sürersin. Bir de 1ms gecikmeli bir monitör alırsan çok daha iyi olur fakat 4ms bile olsa gözle görülür bir fark hissetmezsin.

TV olduğu için 100 FPS de 500 FPS de alsan 60 Hz yansıttığı için fark etmez senin için. 144 Hz bir monitör alır paşalar gibi keyfini sürersin. Bir de 1ms gecikmeli bir monitör alırsan çok daha iyi olur fakat 4ms bile olsa gözle görülür bir fark hissetmezsin.

1ms 75 Hz 24 inc Gaming monitör almayı planlıyorum sonuçta esporcu değilim ama 144 Hz olmasa da beni tatmin eder mi?

Bütçe belirtin ona göre tavsiyede bulunmak daha doğru olur. Bütçeniz 75 Hz için uygunsa tabii ki alabilirsiniz ama sanırım sisteminiz için 1080p 144Hz daha verimli olabilir. Tam yetkinliğe sahip değilim bu konuda isterseniz yeni bir başlık altında tavsiye isteyebilirsiniz.

Geri
Yukarı