TV'ye müzik seti bağlamak

blueblood

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
TV:LG 47LK530
Receiver:Saba UZ-5500
DVD Player: Toshiba SD-270EKE2
Vestel VMC-570CD

Evimde bunlar var. TV'ye müzik setini bağlamayı düşünüyorum. Böylece film,maç v.s izlerken daha iyi olacak diye düşünüyorum. Nasıl birşeyler yapabiliriz?
Müzik seti 18-20 yıllık. Aşağıdaki hoparlörden 2 adet var.

dsc01664m.jpg

dsc01667s.jpg

dsc01665hp.jpg

dsc01669l.jpg

TV çıkışları

dsc01671k.jpg

dsc01672ht.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Müzik setinin amplifikatöründe AUX veya VIDEO girişi var ise foto çek ve buraya koy. Gerekenleri anlatacağım.
TV'nin arkasındaki çıkışları da detaylı olarak resimlemeli ve açıklamaları yazmalısın.

Saba receiver uydu alıcısı :) Müzik seti üzerinde de receiver yazıyordu anlam karmaşası olmasın diye belirttim :)

- - - Güncellendi - - -

Müzik setinin amplifikatöründe AUX veya VIDEO girişi var ise foto çek ve buraya koy. Gerekenleri anlatacağım.
TV'nin arkasındaki çıkışları da detaylı olarak resimlemeli ve açıklamaları yazmalısın.

Resimler eklendi.

Olay biraz çetrefilleşti:D
TV'nin fixed audio çıkışlarını göremedim. Dolayısı ile resmi inceleyip yönergeleri takip etmelisin.

TV de sadece scart içerisinde bulunan audio out seçeneğini kullanmak zorundasın. Bunun için öncelikle TV'nin kullanım kılavuzunu incelemelisin.
Daha önce bir şekilde kullanılan SCART girişini resimdeki gibi değiştirmek zorundasın. Bu bağlantıyı yapmış olduğun cihaz her ne ise onun arkadaki farklı çıkışları kullanarak başka bir yerden giriş yapmalısın. Bu HDMI veya RGB compenent bağlantı olabilir. Eğer DVD okuyucu cihazında bu bağlantılar varsa daha rahat olacaktır. Uydu receiver için de bu geçerlidir.

TV:LG 47LK530
Receiver:Saba UZ-5500
DVD Player: Toshiba SD-270EKE2
Vestel VMC-570CD

Evimde bunlar var. TV'ye müzik setini bağlamayı düşünüyorum. Böylece film,maç v.s izlerken daha iyi olacak diye düşünüyorum. Nasıl birşeyler yapabiliriz?
Müzik seti 18-20 yıllık. Aşağıdaki hoparlörden 2 adet var.

dsc01664m.jpg

dsc01667s.jpg

dsc01665hp.jpg

dsc01669l.jpg

TV çıkışları

dsc01671k.jpg

dsc01672ht.jpg
Aynı müzik setini kullanıyorum birader :) Görünce duygulandım :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı