TV'yi monitör olarak kullanma

Bilgisayar almak istiyorum ama istediğim bilgisayarı monitör ile alamıyorum. Ben de evdeki TV'yi kullanmak istiyorum.

Birkaç yerde okudum gecikme olur diye o yüzden LoL ve CS falan oynamayacağım. Daha çok hikayeli oyun oynamayı planlıyorum (Witcher 3, AC: Origins). Sizce sorun çıkartır mı? Bir de çıkartmazsa nasıl bağlayabilirim?

Şu anda TV'yi monitör olarak kullanıyorum. Bir sıkıntısını çekmedim şu ana kadar ve ben HDMI değil VGA çıkışı ile kullanıyorum.

Şu anda TV'yi monitör olarak kullanıyorum. Bir sıkıntısını çekmedim şu ana kadar ve ben HDMI değil VGA çıkışı ile kullanıyorum.

Bir sıkıntı yaşamıyorsanız güzel. VGA ile görüntü çözünürlüğü ve kalite daha düşük olur genelde HDMI'ya nazaran.

Konuya gelirsek, TV'nin ebatlarına bağlı. Max. 40 inç olursa gayet güzel monitör olur ancak normal monitör mesafesi değil de biraz daha geriden kullanmak kaydıyla. Bir süredir monitör yokluğundan ötürü kasamı HDMI ile 40 inç FHD TV'de kullanıyorum ve single-player oyunların tümünde ve bazı multiplayer oyunlarda gayet tatmin edici performans aldım. Input lag dedikleri şeyi hiç hissetmedim. PUBG ya da CS-GO oynamadım o konular hakkında bir şey diyemem ama single-player hikaye ağırlıklı oyunlar oynanacaksa bir sorun çıkarmayacağı kanaatindeyim. Ayrıca bu konuda uzman değilim ama TV'lerin içindeki ses kontrolcüleri gerçekten çok kaliteli geliyor bana. Daimi olarak monitör olarak kullanılacaksa, ekstradan bir hoparlör/ses takımı maliyetinden de kurtarma ihtimali var. TV'ye bağladım bağlayalı Logitech hoparlör setini kullanmayı bıraktım. TV'nin ses kalitesi de düzeyi de fazlasıyla tatmin edici.

Yeni konular

Geri
Yukarı