Sürprizbozan TWD izlenme sırası nedir?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yiğit Köstekci

Centipat
Daha fazla  
Selam herkese öncelikle. Ben TWD'nin 2 sezonunu izleyip bırakmıstım. Simdi yeniden başladım ve 6. sezona geldim. Biraz Morgan'ı araştırıym derken FTWD çıktı ve World Beyond çıktı. Hangilerini ne zaman izlemeliyim? FTWD'in konusu nedir, karakterler aynı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
FTWD ve World Beyond, aynı evrendeki farklı senaryolardır. Ana seriyle bağlantısı yoktur. İzlemesen de olur yani. Ana seri kadar da kaliteli değiller ayrıca.
Ana seriyle bağlantıları yok derken? Hocam, hemen hemen çıkan tüm spin-off'lar ana seri ile bağlantılı. Mesela Fear'da ben 6. sezona geldim ve bu süre zarfında ana dizideki bazı karakterler dizide yer alıyor ve hikayeleri bu diziden devam ediyor. World Beyond'da ise, Twd'de çok önemli bir yeri olan CRM hakkında önemli bilgiler veriliyor. Sonrasında çıkan spin-off diziler zaten direk olarak Twd'de ki karakterlerin devam hikayeleri.

Ana seriyle bağlantıları yok derken? Hocam, hemen hemen çıkan tüm spin-off'lar ana seri ile bağlantılı. Mesela Fear'da ben 6. sezona geldim ve bu süre zarfında ana dizideki bazı karakterler dizide yer alıyor ve hikayeleri bu diziden devam ediyor. World Beyond'da ise, Twd'de çok önemli bir yeri olan CRM hakkında önemli bilgiler veriliyor. Sonrasında çıkan spin-off diziler zaten direk olarak Twd'de ki karakterlerin devam hikayeleri.
FTWD'yi 2. sezon sonuna kadar dayanabildim. Şu eroinman gencin, Meksika'da içinde bulunduğu sivil grubu alıp da sığınak tarzı başka bir yere taşınırken gafil avlanıp patır patır sivillerin öldürüldüğü sezon finali bölümüne kadar izleyebildim. Zaten Maorinli edebiyat öğretmeninin oğlunun çok kötü bir şekilde ölmesinden sonra diziden iyice soğumuştum. Bu kadar izledikten sonra World Beyond'un da çok farklı olmadığını düşünerek World Beyond'u izlemedim hiç. Her iki dizide de sonraki bölümlerde dediğin üzere ana seriyle bağlantısı oluyorsa bir şey diyemeceğim.

CRM'den kastın ana dizi, 11. sezon 2. bölümün sonlarına doğru Maggie'nin ekibine saldıran askerleri diyorsun sanırsam. Ana diziyi bitirdiysen dizi içerisinde onların gelişimi son buluyordu. Yani ana dizi içerisindeki son askeri de Daryl öldürüyordu. Bu yüzden üzerine çok kafa yormadım. Ancak izlemeye değer olduğunu düşünüyorsan World Beyond'a bakarım ama FTWD beni bayağı kendisinden itmişti.

FTWD'yi 2. sezon sonuna kadar dayanabildim. Şu eroinman gencin, Meksika'da içinde bulunduğu sivil grubu alıp da sığınak tarzı başka bir yere taşınırken gafil avlanıp patır patır sivillerin öldürüldüğü sezon finali bölümüne kadar izleyebildim. Zaten Maorinli edebiyat öğretmeninin oğlunun çok kötü bir şekilde ölmesinden sonra diziden iyice soğumuştum.
Ftwd benimde bayıldığım bir spin-off değil açıkcası. Bana göre ilk üç sezonu fena değilken, 4 ve 5 rezaletti. İlerde açılabileceğini umarak izliyorum sadece.
CRM'den kastın ana dizi, 11. sezon 2. bölümün sonlarına doğru Maggie'nin ekibine saldıran askerleri diyorsun sanırsam. Ana diziyi bitirdiysen dizi içerisinde onların gelişimi son buluyordu. Yani ana dizi içerisindeki son askeri de Daryl öldürüyordu. Bu yüzden üzerine çok kafa yormadım. Ancak izlemeye değer olduğunu düşünüyorsan World Beyond'a bakarım ama FTWD beni bayağı kendisinden itmişti.
Hayır, sen Commonwealth'ten bahsediyorsun, CRM bambaşka. CRM, Dizide nadiren görünen helikopterlerin sahibi ve 9. sezon 5. bölümde, Ricki köprü patlamasından sonra kaçırmışlardı.
Sanırım son çıkan spin-off olan The Ones Who Live'i izlememişsin, orda CRM direkt ana konuydu. Fear'ı sevmediysen, World Beyond'u izlemeni önermem, sadece bağlantısı olduğu için belirttim.

Hocam açıkçası ben The Walking Dead, Fear The Walking Dead ve yeni çıkan dizilerini izledim.
Fear The Walking Dead'de bazı yerlerde ana diziye bazı göndermeler var onları anlamak için bence ilk önce ana dizi izleyip Fear The Walking Dead izlemelisiniz zaten aynı evren bağlantıları var izleyince fark edeceksiniz.

Selam herkese öncelikle. Ben TWD'nin 2 sezonunu izleyip bırakmıstım. Simdi yeniden başladım ve 6. sezona geldim. Biraz Morgan'ı araştırıym derken FTWD çıktı ve World Beyond çıktı. Hangilerini ne zaman izlemeliyim? FTWD'in konusu nedir, karakterler aynı mı?
Aman, cevap vermeyi unutmuşum :( Ana diziyi izlediyseniz, buyrun tüm spin-off'lar;

-Fear The Walking Dead
-The Walking Dead: World Beyond
-Tales of The Walking Dead
-The Walking Dead: Dead City
-The Walking Dead: Daryl Dixon
-The Walking Dead: The Ones Who Live

Hayır, sen Commonwealth'ten bahsediyorsun, CRM bambaşka. CRM, Dizide nadiren görünen helikopterlerin sahibi ve 9. sezon 5. bölümde, Ricki köprü patlamasından sonra kaçırmışlardı.
Sanırım son çıkan spin-off olan The Ones Who Live'i izlememişsin, orda CRM direkt ana konuydu. Fear'ı sevmediysen, World Beyond'u izlemeni önermem, sadece bağlantısı olduğu için belirttim.
Benim bahsettiğim şu Pamela'nın sağ koluyla, Maggie'yi öldürmek için işbirliği yapan kadının ekibinden bahsediyorum. Kadının ismini hatırlamadığım için şimdilik dilim döndükçe anlatabilmekle yetiniyorum. Zaten wikisinden bakınca aynı grup hakkında konuştuğumuzu fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı