TWD vs FTWD

memosistaken

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce hangisi daha iyi bu iki diziden? Merak ettim ftwd hakkında spoiler vermeyin yeni başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
FTWD bence iyi bir dizi. Hatta bazı karakterler beni TWD'deki karakterler kadar etkiledi. 4. sezondan sonra dizide TWD havası var. Karşılaştırma yapıldığında bence TWD kadar iyi bir dizi değil. Göze çarpan mantık hataları vs var.

FTWD bence iyi bir dizi. Hatta bazı karakterler beni TWD'deki karakterler kadar etkiledi. 4. sezondan sonra dizide TWD havası var. Karşılaştırma yapıldığında bence TWD kadar iyi bir dizi değil. Göze çarpan mantık hataları vs var.
Zombinin kendisi zaten mantık hatası bu tür dizilerde bu yüzden pekte mantık aramamak lazım. Bana göre ayrıca gerçek hikayeden esinlenmiştir denilen dizi, filmler veya belgeseller dışında olan hiçbir şeyden mantık aranmamalı.

Zombi var zombi mantıken mantıksız nasıl mantıklı oluyor?

Öncelikle TWD'de zombi yok, aylak var ve zombi mantıksız değil. Tamamen düşündüğün şeyle alakalı. TWD genel olarak baktığımızda mantıksız olabilir ancak bir salgın dizisine göre gayet mantıklıdır. Zombi dediğin virüs kapmış insan ya da insanlıktan çıkarılmış bir yaratık olabilir. Bu da bilimsel olarak imkansız sayılmaz.

Öncelikle TWD'de zombi yok, aylak var ve zombi mantıksız değil. Tamamen düşündüğün şeyle alakalı. TWD genel olarak baktığımızda mantıksız olabilir ancak bir salgın dizisine göre gayet mantıklıdır. Zombi dediğin virüs kapmış insan ya da insanlıktan çıkarılmış bir yaratık olabilir. Bu da bilimsel olarak imkansız sayılmaz.
İsim değişince birşey değişmiyor zaten gerçekte böyle birşey yok ayrıca bunu ben değil bu dizi üzerine ciddi ciddi bilimsel olarak bakan değerlendiren bilim insanlarının dediklerine göre konuşuyorum yani bilimsel olarak imkansız.

TWD evrenin zombi alt kültürü olmadığı için zombi var diyemeyiz. Ama gerçek dünyada zombi olma ihtimalide var hocam. Ama bunu göremiyeceğiz çünkü bunun olmasını sağlayacak mantar türü evrimleşemiyecek. Bir nükleer savaşta tüm mantarlar kaybolacak ve bizi zombiye dönüştürecek evrimi geçiremiyecekler. The Last of Us bu evrimin gerçekleştiği bir evrende geçiyor mesela. Cordyceps mantarı gerçek dünyada karıncaları, The Last of Us'ta ise insanları zombileştiriyor.

TWD evrenin zombi alt kültürü olmadığı için zombi var diyemeyiz. Ama gerçek dünyada zombi olma ihtimalide var hocam. Ama bunu göremiyeceğiz çünkü bunun olmasını sağlayacak mantar türü evrimleşemiyecek. Bir nükleer savaşta tüm mantarlar kaybolacak ve bizi zombiye dönüştürecek evrimi geçiremiyecekler. The Last of Us bu evrimin gerçekleştiği bir evrende geçiyor mesela. Cordyceps mantarı gerçek dünyada karıncaları, The Last of Us'ta ise insanları zombileştiriyor.

İnsanlar mutasyona uğrayabilir, farklı şekillere kontrollerini kaybedebilir ama TWD'deki zombileri araştıran bilim insanları mantıken birçok fonksiyon durduğu için ayakta bile duramazlar diyorlar.
Sindirim sistemi olmaz, bu yüzden de canlı bir varlık hayvan, insan yiyemezler gibisinden açıklamalar var.
Bu benim kafamdan söylediğim bir şey değil, ben biliminsanlarının yalancısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
TWD virüsü sinir sistemini etkiliyor hocam. Tüm yollanan veri virüsün kontrolünde. Ama asıl saçmalık midesi yok bazısının hala insan yeme peşinde. Bazılarının kafası kopuyor hala ısırmaya çalışıyor. Samuray ablamız zombilerin çenesini ve kolunu kesince yemek istemiyorlar ama başka bir zombinin kafası kopunca yemek istiyor hala. Bir sürü saçmalık var evet. Ama zombilerin ayakta bile duramaz dedikleri şey tamamen saçmalık. Sonuç olarak bizi ayakta tutan şey iskelet ve kaslar. Bunları kontrol edende beyin, beyin ile kaslar arasındaki bağda sinir sistemi. Sinir sistemini ele geçiren virüs tamamen sizi kontrol altına alır. Dizide saçma işlenmiş bir konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı