Twich Yayın Kötü Kalite

DiaBL0TR

Decapat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Yöneticisi
Merhaba çok amatör seviyede olsa oyun oynarken Twitch yayın yapmak istiyorum. Para kazanma vs. değil aslında olay fakat bir türlü yayında istediğim gibi görüntü kalitesi alamıyorum. Görüntü resmen çamur gibi oluyor. StreamLabs Obs kullanıyorum. Önereceğiniz bir program varsa denemek isterim. Yayın linki atmak yasak mı bilmiyorum ama alt tarafa ekleyeceğim. Nasıl bir ayar yapmam gerekiyor teşekkürler.

Kablonet 100 Mbs internet kullanıyorum. Nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Upload hızınızı kontrol edebilir misiniz?

Upload hızınıza uygun bitrate değeri vermeniz gerekiyor.
Anladığım kadarıyla 1 Mbit upload kullanarak yayın yapmışsınız.
Hız Testi Siteden yükleme hızını kontrol et ve bu hızın %75-80'lik kısmını OBS'de bit rate ayarından ayarlaman lazım.

Upload hızınızı kontrol edebilir misiniz?
Akşam tekrar kontorl edicem 100mbs uydunet standart tarifesi mutemelen 2mbs üstü değildir.

Upload hızınıza uygun bitrate değeri vermeniz gerekiyor.
Anladığım kadarıyla 1 Mbit upload kullanarak yayın yapmışsınız.
Hız Testi Siteden yükleme hızını kontrol et ve bu hızın %75-80'lik kısmını OBS'de bit rate ayarından ayarlaman lazım.
Tamam bunu da deneme yapayım birde gecikmeyi nasıl yapmak lazım 10 20 sn. değerleri iyi mi ?

Akşam tekrar kontorl edicem 100mbs uydunet standart tarifesi mutemelen 2mbs üstü değildir.

Tamam bunu da deneme yapayım birde gecikmeyi nasıl yapmak lazım 10 20 sn. değerleri iyi mi ?
Yayına gecikme koyma. İzleyicilerinle olabildiğince hızlı etkileşim kurabilmen için önemli gecikmenin az olması.

Akıcı bir yayın için 5 ve üzeri olması gerekiyor diye biliyorum. 100mbs bir hızın 2mbs upload olması bana biraz tuhaf geldi.
Tam bilmiyorum ama bakıp tekrardan yazarım standartta uydunette nasıl bir upload var ona emin değilim.
Selamlar bugün anca vaktim oldu ve kontrol edebildim.
100Mbs Download 5Mbs Upload olarak gözüküyor ozaman bitrate kaç değerlerinde yapmam gerekiyor.Dediğim gibi yayın görüntüsü iyi olsu işimi görür sonuçta profesyonel değilim.Teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı