Streamlabs OBS Yayın Açtığımda Kalite Çok Kötü

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
Arkadaşlar YouTube'dan videolara bakarak her türlü ayarı yaptım, Ekran kartını kullandım gene olmadı, işlemciyi kullandım gene olmadı görüntü hep bir bulanık böyle. 4000 bitrate veriyorum ama yine de kötü nasıl kaliteli yayın yapabilirim? Yayın videomu attım bakabilirsiniz çok kötü. Streamlabs OBS kullanıyorum farklı önerdiğiniz program varsa deneyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayına vereceğiniz çözünürlüğün monitör çözünürlüğünüz ile alakası yoktur.Ama 720p60 fps için 4000 bitrate gayet yeterlidir yayın ayarlarında bicubic 16 gibi ayarlar var onlarıda denediniz mi?
4000 bitrate fazla bile hocam 5-6 upload'ım var ama işte olmuyor genede. Bicubic diye bir ayar göremedim.

Bilgisayarım yanımda olmadığı için o ayarın nasıl açıldığını tarif edemeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarım yanımda olmadığı için o ayarın nasıl açıldığını tarif edemeyeceğim.

Eve gittiğimde deniyim.

Bu yayın değerleri konusunda çok bilgili değilim. Facebook destek sistemi baya yardımcı oluyor diyorlar. Ama bana göre Bitrate dalgalı olmayan sabit bir değere getirip. Yayını 30 FPS yapmayı deneyin. Büyük yayıncılar 60 FPS yayın için, bazı şartların olması gerektiğini söylüyorlardı. Dediğim gibi duyduklarımın yalancısıyım. Deneme yayınları yapmanızı öneririm.
Ayrıca Facebook anlaşmalı bir yayıncı değilseniz. Belki anlaşması olmayan yayıncılar için, kaliteyi kısıyor olabilir.
Ben yayıncı olsam kullanmayacağım bir platform. Arayüzü, gizlilik hakları ve marka değerine bakınca iyi bir firma değil. Zaten Facebook kitlesi genelde yaşlı insanlardan oluşuyor. Bunun yerine Youtube gibi yerleri deneyebilirsiniz.

Bu yayın değerleri konusunda çok bilgili değilim. Facebook destek sistemi baya yardımcı oluyor diyorlar. Ama bana göre Bitrate dalgalı olmayan sabit bir değere getirip. Yayını 30 FPS yapmayı deneyin. Büyük yayıncılar 60 FPS yayın için, bazı şartların olması gerektiğini söylüyorlardı. Dediğim gibi duyduklarımın yalancısıyım. Deneme yayınları yapmanızı öneririm.

Ayrıca Facebook anlaşmalı bir yayıncı değilseniz. Belki anlaşması olmayan yayıncılar için, kaliteyi kısıyor olabilir.
Ben yayıncı olsam kullanmayacağım bir platform. Arayüzü, gizlilik hakları ve marka değerine bakınca iyi bir firma değil. Zaten Facebook kitlesi genelde yaşlı insanlardan oluşuyor. Bunun yerine Youtube gibi yerleri deneyebilirsiniz.
Hocam PUBG Mobile izleyen çok oluyor diye facebook denedim ama tabi başka platform önerinizede açığım. Youtube kanalım'ı düşündüm fakat 950 abonem var hatta ama teknoloji kanalı orada yayın yapsam nasıl olur bilmiyorum daha doğrusu izleyici kitlesine nasıl ulaşabilirim.

Geri
Yukarı