Streamlabs OBS Yayın Açtığımda Kalite Çok Kötü

Bilgisayarım yanımda olmadığı için o ayarın nasıl açıldığını tarif edemeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki bu
Bu yayın değerleri konusunda çok bilgili değilim. Facebook destek sistemi baya yardımcı oluyor diyorlar. Ama bana göre Bitrate dalgalı olmayan sabit bir değere getirip. Yayını 30 FPS yapmayı deneyin. Büyük yayıncılar 60 FPS yayın için, bazı şartların olması gerektiğini söylüyorlardı. Dediğim gibi duyduklarımın yalancısıyım. Deneme yayınları yapmanızı öneririm.

Ayrıca Facebook anlaşmalı bir yayıncı değilseniz. Belki anlaşması olmayan yayıncılar için, kaliteyi kısıyor olabilir.
Ben yayıncı olsam kullanmayacağım bir platform. Arayüzü, gizlilik hakları ve marka değerine bakınca iyi bir firma değil. Zaten Facebook kitlesi genelde yaşlı insanlardan oluşuyor. Bunun yerine Youtube gibi yerleri deneyebilirsiniz.
deneme yanılma
Hocam PUBG Mobile izleyen çok oluyor diye facebook denedim ama tabi başka platform önerinizede açığım. Youtube kanalım'ı düşündüm fakat 950 abonem var hatta ama teknoloji kanalı orada yayın yapsam nasıl olur bilmiyorum daha doğrusu izleyici kitlesine nasıl ulaşabilirim.
bu zamanlarda ne kadar kaliteli içerik yapsanızda kitle oluşturmak çok zor hale geldi
Twitchte 1080p60 fps yayın yapıyorum 26 takipçim var arkadaşlarım muhabbetimin sardığını söylüyor
Herhangi bir şekilde reklam yapmadan büyümek oldukça zor

Facebook yayın yapmaya devam edin. Youtube PUBG Mobile içerikleri üretmeye devam edin. Kanalınızın zamanla büyüyeceğini düşünüyorum. Büyüdüğü zaman değiştirebilirsiniz. Bağlantılara göz atmanızı öneririm. Kesin bilgim yok ama 30 FPS yapınca, büyük oradan düzeleceğini düşünüyorum.
Ayrıca PUBG Mobile grafik ayarlarında, çim detayını azaltma varsa azaltın. Çim detayı Bitrate fark etmeksizin, yayının pikselleşmesine neden oluyor. PUBG Mobile yayını yapan, diğer yayıncılarla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Facebook yayın yapmaya devam edin. Youtube PUBG Mobile içerikleri üretmeye devam edin. Kanalınızın zamanla büyüyeceğini düşünüyorum. Büyüdüğü zaman değiştirebilirsiniz. Bağlantılara göz atmanızı öneririm. Kesin bilgim yok ama 30 FPS yapınca, büyük oradan düzeleceğini düşünüyorum.
Ayrıca PUBG Mobile grafik ayarlarında, çim detayını azaltma varsa azaltın. Çim detayı Bitrate fark etmeksizin, yayının pikselleşmesine neden oluyor. PUBG Mobile yayını yapan, diğer yayıncılarla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.
Maalesef çim azaltma gibi bir olayı yok. 30 FPS deniyim fakat bu seferde kötü olmazmı çünkü akıcılığı gidecek sırf yayın yapmak için. Ryzen 5 2600 aldım oyun kasıyordu çünkü şuan güzel. Ayrıca mesela yayından videoyu kırpamıyorum galiba aynı anda yayın açarkende kayıt mı açmam lazım? Çok yorar mı bilgisayarı?

Yeni konular

Geri
Yukarı