Twitch CS:GO yayın ayarları

Mehmet967

Decapat
Daha fazla  
Selamlar Twitch'de CS:GO yayını yapmak istiyorum aslında format atana kadar her şey normaldi 720P60 4500 bitrate yayın çok rahat ping ve FPS dropu yaşamadan veriyordum 900P60 6000 bitrate veriyordum önceden ama gereksiz olduğunu hisettim 720P60 verdim format attım PC'ye şu an 720P30 versemde yayın izlenmeyecek şekilde oluyor önceden 900P60 7 saat yayın yaparken 1 kere bile drop olmadan yayın yaparken neden oldu şimdi bu önerilerinizi bekliyorum OBS hız testi ve sistem özelliklerimi altta bırakıyorum.

Sistem özelliklerim.
•ASUS GeForce GTX1060 STRIX 6 GB 192Bit.
•Intel Core i5 8400.
•1 TB HDD.
•8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Speed Test.png
    Speed Test.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 107
  • çıkış.png
    çıkış.png
    70,8 KB · Görüntüleme: 85
  • video.png
    video.png
    66,5 KB · Görüntüleme: 92
Yazılımsal durum bunlar bence. Oyuna gelen güncellemelerle oluşuyor. Ön tanımlı kısmını kalite yerine performans yapar mısınız? Bir de gelişmiş kısmında renk muhabbeti var onu yükseltmiş olma durumunuz var mı? Tam bunları yazdığımda gördüm ki RAM 8. artık 8 GB RAM'le unutun bu işleri. 16 GB şart.

Neden unutayım 900P60 FPS 6000 bitrate veriyordum CS:GO Valorant 1 kere bire drop olmuyordu bu söylediğim bundan 1 ay önce o zaman da RAM'im 8 GB'dı. Yayınlar en az 4 saat sürüyordu.

Neden unutayım 900P60 FPS 6000 bitrate veriyordum CS:GO Valorant 1 kere bire drop olmuyordu bu söylediğim bundan 1 ay önce o zaman da RAM'im 8 GB'dı. Yayınlar en az 4 saat sürüyordu.

Söylediğim gibi durum yazılımsal bir şey. Eski sistemleri her seferinde eskitiyorlar. Sallıyorum CS'ye güncelleme geldi ya da Windows'a. MSI Afterburner ile bir takibini yapar mısın? He bu benim düşüncem biri gelir daha tutarlı bir şey yazabilir :)

Estağfurullah yanlış anlama sana bir şey demedim ama o zaman İstanbul sunucusu gösteriyordu yayın sunucusunu bir süre yayın açtıktan sonra geldi bu sunucu şu an İstanbul yok ondan da olabilir diye düşünüyorum ben zaten en kısa zamanda 8 GB RAM takviyesi yapacağım farkındayım yetmediğinin :)

Misal 8 GB RAM'le CoD yayını yapmayı geçtim oynarken dropsuz oynama şansın yok. Artık 32 RAM'e doğru gidiliyor. 2022'de 32 RAM isteceğini düşünüyorum oyunların. Düşünsene daha güçlü kartlar daha güçlü sistemler ve ona göre gelen güncellemeler :)

Oyun çok oynarım ama CoD oynamadım hiç sadece GTA 5 CS:GO pes ve şu sıralar Valorant'a sardım bakalım hayırlısı teşekkürler bu arada cevaplarınız için.

Geri
Yukarı