Twitch için bitrate ayarı nasıl yapılır?

Powdere

Femtopat
Daha fazla  
Intel(r) Core(tm) i5-10300H CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz.
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
16 GB DDR4 2933 MHz.
Laptop kullanıyorum.
İnternet değerlerim bunlar:
6-7 ping ms 30-35 Mbps download 5-6 Mbps upload

Streamlabs kullanıyorum 720p 48FPS bazı oyun yayınları yapmaktayım League of Legends oyununu şimdiye kadar 2000 bitrate ile sorunsuz yapıyorum fakat Bannerlord - PUBG - medieval dynasty - Minecraft gibi oyunlarda acayip yayın kasması oluyor. Ne gibi bir değişiklik yapabilirim?
Anahtar kare aralığı - 0
Ön tanımlı - kalite.
Profil - High.
Downscale filter - bicubic 16.
Olarak kullanmaktayım LoL yayınlarım iyi fakat diğer oyunlarda acayip sıkıntı yaşıyorum. 2500 2700 Bit üstüne çıkınca yayınım kasıyor yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anahtar kare aralığı 2 olmalı.

OBS üzerinden yayın yapıyorsan istatistikler sekmesini gör ve oradaki değerlere bak.

İşleme ile alakalı kayıp yaşıyorsan sistem yetmiyor demektir.
Kodlama ile alakalı bir kayıp varsa yeniden ayarlama yapman gerekli.

Not : Bu yukarıdaki bahsettiğim şeylerde ufak tefek oynamalar oluyor pencere geçişlerinde, oyun açmalarında. Bunu dikkate almayın. OBS'in yaptığı hesaplama hatasından kaynaklı.
0.0% kaldığı süreçte hiçbir sorun yok.

Atlanan kareler olarak birde ağ etkeni var.
Yayıncıların çoğu bu kısımda sorun olduğunu tespit eder genelde.
Bunun sebebi İSS veya altyapısal kaynaklı sorundur doğru bir şekilde bitrate verildiğinde.

Twitch üzerinde şu an ben yayın açamıyorum Facebook üzerinde kendimi geliştirme kararı aldım.
Sebebi ise şu an yurtdışına upload çıkışlarında ciddi sorunlar yaşamamla alakalı.

Öncelikle iki adet test yapısını kontrol et.

TwitchTest | r1ch.net Bu kaynağı indir. Kurulum yok direkt olarak uygulama açmasıyla çalışan bir test aracıdır.
TCP Windows Size seçeneğini OBS olarak seç. Genelde bu seçiliyor. 64k seçenekte seçilebilir.
Test Duration sunucuya ne kadar süre bağlı kaldığınla alakalıdır. Bunu 10 veya 30 olarak seçebilirsin.

Ancak bu testi en az 3 kez art arda yap ve ekran alıntılarını al karşılaştırmak için.

Bir sonraki kontrol testi ise Twitch Inspector sitesidir.

OBS üzerinden Twitch hesap bağlama yaptıysan eğer test sunucusu kutucuğunu aktif et.
Anahtar kurulum yapıyorsan eğer inspector üzerine giriş yaptıktan sonra bir uzantı kopyalayacaksın. Bu uzantıyı Twitch yayın anahtarının sonuna yapıştır ve kaydet.

Sonra gerekli ayarlamalarla beraber test yayını yapacaksın en az 30 dakika. Sonraki sonucu buraya atarsın bakarız.
Ön tanımı normale çekebilirsiniz.

Bu ayar işlem önceliği ile alakalı bir durum.

Normal olursa diğer işlemler ve OBS işlemci kullanım önceliği eşit kalır.
Normalin üstü normale almaktan daha iyidir.
Yüksek ise İşlemci kullanım önceliği OBS demektir. İşlemci öne OBS için güç kullanır ve sonrasında kalan gücü diğer etkenler için harcar.

Ekran kartı seçimi mevcutsa işlemci değerlendirmesi grafik işlemcisine dönecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı