Twitch kanalım ve öneriler

Veqheim

Centipat
Merhabalar, uzun süre önce canlı yayın yapmaya karar vermiştim ve çok kısıtlı bütçem dahilinde kendimce bir sistem toparladım, yapabileceğimin en iyisi buydu. Yayın yapmak konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Sistem konusunda ileri seviyede yükseltme tavsiyeleri verirseniz de ayriyeten mutlu olurum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 (12NM teknolojiye sahip olanı, belirtiyorum çünkü bu 2600 gibi bir performans veriyor. )
Bellek: 8 GB DDR4 RAM 2400MHz (3200MHz 8x2 16 GB yükseltme düşünüyorum. )
Anakart: MSI B350M PRO-VDH Plus.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 590 8 GB.
Depolama: 240GB SSD + 500 GB HDD (480 GB SSD yükseltme düşünüyorum. )

Mikrofon: Sharkoon B1 kulaklık mikrofonu. (250 TL gibi bir fiyatı var ama mikrofonu 500 600 TL'lik mikrofonları katlayan bir performans veriyor. Sırf bunun için aldım, bir süre yeterli olur diye düşünüyorum. )

Kamera: Normalde telefon kamerası kullanacaktım ama daha kaliteli bir iş için bütçemin olmasını bekleyene kadar kamera kullanmayacağım.
Logitech C920 15 MP 1920 x 1080 pixels 720p,1080p H.264 USB 2.0 Black (bütçem olduğunda bunu almayı düşünüyorum. )

İnternet: Normal gündelik kullandığım internet VDSL(fiber alt yapım yok. ) Ve 50 Mbps gibi bir hıza sahibim. Upload hızım 4.20 ve bu yüzden aylık 40 GB kotası olan mobil internetimi yayınlar için kullanacağım. 30 Mbps upload hızım var. Zaten 5000 bitrate versem yeterli diye düşünüyorum 1080p60 ya da 720P60 için. Sistemim yeterse 1080p60 olmasını istiyorum. İleri de 2. bir interneti bağlatabilirim eve sadece upload odaklı olan. Şimdilik oyunlar için ev interneti mi, yayınlar içinde mobil internetimi kullanıyorum.

Sistem dışında, içerik olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. 15 yaşındayım fakat yaşıma rağmen fazla cıvık ortamları sevmiyorum. Zaten yayıncı olarak da can sungur vb. yayıncıları izlemekten keyif alıyorum. Sizce nasıl bir içeriğim olmalı, neler yapmalıyım neler yapmamalıyım? Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Eğer destek vermek isterseniz, aşağıdan takip edebilirsiniz. Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum Technopat ailesi. Tavsiyelerinizle olsun, bugüne kadar çok yardımcı oldunuz.

Twitch:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konuya yorum gelmemiş, güncellemiş olayım.
Güncel.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı