Twitch kanalımı nasıl büyütürüm?

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Dostlar selamlar hepinize yakın zaman da yayıncılığa başladım bazen oyun oynuyoruz bazen de just chatting de muhabbet ediyoruz şu an anlık olarak genellikle 15-20 arası izleniyorum. 8 abonem var. Yayınıma gelen insanlar beni ve kullandığım şeyleri profesyonel buluyor (overlay, kamera çerçevesi, geçişler ve panellerim vs.) şu an 199 takipçim var beni izlerken eğlendiklerini söylüyorlar fakat ben kendimi daha da gösteremiyorum. Yeni insanlara kendimi keşfettiremiyorum. Kendi çapımca çekilişler yapmayı da denedim işe yaramadı.

Benim 15-20 izleyiciye ulaşmam kolay olmadı bir sürü şey denedim. İnsanlara yardımcı olmak için yayın bitişi host atıyorum arkadaşlık kurmak artı olarak onlara yardım etmek için vs. fakat ben kendimi daha da duyurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim tavsiyeleriniz var mı? Reklam olmasın diye Twitch kanal linkimi paylaşmıyorum sanırım reklam yasaktı.

Yakın zaman da mikrofon da alacağım. Şu an Arctis 5 2019 kulaklığımın mikrofonunu kullanıyorum sesi çok güzel de olsa ağzıma çok yakın olduğu için gülerken ve bağırırken bazen ses patlıyor. Özetle nasıl büyüyebilirim siz bir yayıncı izlerken hangi özellikleri arıyorsunuz fikirlerinizi bekliyorum?

Not: Şu an 17 yaşındayım bunu göz önünde bulundurarak tavsiyede bulunursanız sevinirim :)

Dostlar selamlar hepinize yakın zaman da yayıncılığa başladım bazen oyun oynuyoruz bazen de just chatting de muhabbet ediyoruz şu an anlık olarak genellikle 15-20 arası izleniyorum. 8 abonem var. Yayınıma gelen insanlar beni ve kullandığım şeyleri profesyonel buluyor (overlay, kamera çerçevesi, geçişler ve panellerim vs.) şu an 199 takipçim var beni izlerken eğlendiklerini söylüyorlar fakat ben kendimi daha da gösteremiyorum. Yeni insanlara kendimi keşfettiremiyorum. Kendi çapımca çekilişler yapmayı da denedim işe yaramadı.

Benim 15-20 izleyiciye ulaşmam kolay olmadı bir sürü şey denedim. İnsanlara yardımcı olmak için yayın bitişi host atıyorum arkadaşlık kurmak artı olarak onlara yardım etmek için vs. fakat ben kendimi daha da duyurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim tavsiyeleriniz var mı? Reklam olmasın diye Twitch kanal linkimi paylaşmıyorum sanırım reklam yasaktı.

Yakın zaman da mikrofon da alacağım. Şu an Arctis 5 2019 kulaklığımın mikrofonunu kullanıyorum sesi çok güzel de olsa ağzıma çok yakın olduğu için gülerken ve bağırırken bazen ses patlıyor. Özetle nasıl büyüyebilirim siz bir yayıncı izlerken hangi özellikleri arıyorsunuz fikirlerinizi bekliyorum?

Not: Şu an 17 yaşındayım bunu göz önünde bulundurarak tavsiyede bulunursanız sevinirim :)

Reklam lazım sana. Güzel bir afiş veya çekiliş ayarlarsan (istersen fake çekiliş de olabilir ama insanları kandırmak ne kadar doğru olur bilemem.) sana reklam ayarlayabilirim. Büyük sayfalarla iletişimim var. Uygun fiyata güzel kitle çekeriz sana.

Çıplak yay.... bence seni izleyenlerle oynayabilirsin. Mesela yayında sizlerle CS:GO oynuyoruz vb. İnsanlar yayınlara çıkmayı seviyorlar.

Sansasyonel bir şey yapmalısın. Ya küfür etmelisin ya değişik sesler çıkarmalısın ya da tipin çok absürt olmalı. Anca bunlar prim yapıyor maalesef.

Şaklabanlık yapıp kendimi düşük düşürüp izleneceğime hiç izlenmemeyi tercih ederim daha iyi ya. Küfür elbet ağzımızdan kaçıyor mesela dün Outlast 2 oynadık yani korkup bir anda ağızdan kaçabiliyor :D. Ama onun dışında dikkat etmeye çalışıyorum.

Belirli bir yayın takvimin olmalı. Atıyorum insanlar Her pazartesi çarşamba ve cuma akşam 8 ile 12 arası senin yayında olduğundan emin olup canı sıkıldığında direkt gelebilmeli.

Sen twitch'te çevrimdışıyken topluluğun seni bulması adına youtube'da videoların olmalı ve insanların önerilerine çıkmalı. Bu sayede yayında olmasan bile takipçin artabilmeli.

Topluluğun etkileşimde olabileceği discord sunucusu olmalı.

Bunun dışındakiler düzgün mikrofon, kamera, kullanıcı deneyimini bozmayacak görüntü kalitesi vs.

Bedavaya yapılabilecek başlangıçta en önemli şeyler bunlar. BENCE.

Yeni konular

Geri
Yukarı