Twitch OBS ayarlarım nasıl olmalı?

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar selamlar. Öncelikle yayıncı olmak gibi bir niyetim yok . Ama Battlefield 4'ü baya iyi oynuyorum, bilgisayarım ve internetim de Türkiye şartlarına göre iyi olduğu için oynarken bir taraftan Twitch'ten yayın yapmak istiyorum. Upload hızım 4Mbit olmasına rağmen 2200-2300 bitrate üstü verdiğim zaman benim pingim yükseliyor nedense. Ayrıca 2200-2300 bitrate versem bile OBS'e ALT+TAB yaptığım zaman anlık 2600-2700 bitrate upload yaptığımı görüyorum ben daha az vermeme rağmen. Pingim çıkmayacak şekilde en kaliteli ayarları bulmamda yardımcı olur musunuz? Özellikle verdiğim bitrate üzerine çıkma olayını da çözmek istiyorum. Streamlabs OBS kullanıyorum bu arada. Hız değerlerim:
2020.03.29-23.36.png

Yanlış hatırlamıyorsam OBS'de sistem ve internet hızına göre otomatik ayarlama yapan bir bölüm var. İsterseniz onu deneyebilirsiniz. Ve ya Twitch kendi uygulaması olan Twitch Studio uygulamasını da kullanabilirsiniz. Orada da sisteminizi ve internetinizi test edip ona göre otomatik ayarlama yapıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam OBS'de sistem ve internet hızına göre otomatik ayarlama yapan bir bölüm var. İsterseniz onu deneyebilirsiniz. Ve ya Twitch kendi uygulaması olan Twitch Studio uygulamasını da kullanabilirsiniz. Orada da sisteminizi ve internetinizi test edip ona göre otomatik ayarlama yapıyor.
Öyle de olmuyor maalesef maksimum değerleri verdiği için ping oluyor. Upload hızları iki katına çıktığı için yaklaşık 7.60 Mbps upload hızım var şuan 4500 bitrate yayın verdiğim zaman bile ping yükseliyor ara ara. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım upload hızımın 100 falan olması gerekiyor sanırım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı