Twitch'de Yayın Yaparken, Oyunlarda Ping Sorunu

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Lise 10. Sınıf Öğrencisi
Arkadaşlar ben de bir çok kişi gibi yayın yapıyorum. OBS'i nasıl kullanacağımı, ayar nasıl yapılacağını biliyorum. Fakat bir sorunum var ki o da yayın açtığım zaman oyunlarda ping çıkması. İnternet hızım altta gördüğünüz gibi. Yayınımı bazen tek oyunculu oyunlar oynadığımda 2500 bitrate de veriyorum, online oyunlarda ise 2000-1900 bitrate arası veriyorum. Aşağıda yükleme hızım 2. 45 gözüküyor fakat bu hız testini yayında iken yaptım. Yayın dışında iken 3 ile 2. 70 MBps arası gidip geliyor. Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

8252450516.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3 mbps upload yayın için kafi. Ancak söz ettiğimiz bit rate değerlerinde yaşadığınız sorun çok normal. Bunu en güzel deneyerek çözersiniz. Yavaş yavaş bit rate oranını indirerek optimum seviyeyi yakalamanız lazım.
Yayın yaparken yüklemenin hepsini kullanırsınız, öyle olunca oyuna nasıl veri yollayacaksınız ?

Yayın yaparken ping yükselmesi normal, upload hızı yetersiz kalmakta, en az 4-5 Mbps olmadan yetmiyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı