Twitch üzerinden nasıl yayıncı olunur?

Burak Erkol

Centipat
Yayıncılığa başlamayı düşünüyorum. Amacım birazcık sohbet birazcık oyun öyle gidecek... Ancak yayıncı kavramlarını bilmiyorum. Yayıncılık hakkında bilgisi olanlar, yayıncılık yapanlar veya eskiden yayın yapmış insanların beni en ince ayrıntısına kadar aydınlatmasını istiyorum.

Torpil her yerde torpilsiz yani kitlesi olan birisi seni desteklemediği sürece yayıncı olsan bile 1 izlenir gidersin. Veya çok iyi ve farklı bir içeriğin olur o zaman izlenirsin.

Yayıncılığa başlamayı düşünüyorum. Amacım birazcık sohbet birazcık oyun öyle gidecek... Ancak yayıncı kavramlarını bilmiyorum. Yayıncılık hakkında bilgisi olanlar, yayıncılık yapanlar veya eskiden yayın yapmış insanların beni en ince ayrıntısına kadar aydınlatmasını istiyorum.

Ya çok yetekli olmalısın ya çok boş yapmalasın ya da kız olmasın benim görüşlerim bunlar çok izlenmek için.

Ryzen 5 3500X - ASUS TUF Gaming 1660 Super 6GB - XPG Gammix D30 3000Mhz 8x2 16GB RAM - B450M Dragon - Adata SU750 512GB SSD - Corsair Spec Delta RGB - CORSAİR VS550 80+
Sisteminiz yeterli. İnternetiniz de yükleme hızı 5mbps+ ise iyi olur.
Ancak iyi bir yayıncı olup izlenmek isterseniz "Twitch Çöplüğü" dediğimiz yerden çıkmanız lazım. Bu da topril olmadan çok zor.

(Ryzen 5 3500X - ASUS TUF Gaming 1660 Super 6 GB - XPG Gammix D30 3000MHz 8x2 16 GB RAM - B450M Dragon - Adata SU750 512 GB SSD - Corsair Spec Delta RGB - Corsair VS550 80+)
Sisteminiz yeterli. İnternetiniz de yükleme hızı 5Mbps+ ise iyi olur.
Ancak iyi bir yayıncı olup izlenmek isterseniz "Twitch Çöplüğü" dediğimiz yerden çıkmanız lazım. Bu da topril olmadan çok zor.

"Twitch Çöplüğü" dediğiniz topluluktan farklı olduğumu düşünüyorum ve genelde çevrem muhabbetimin sardığını söyler.

Yeter dememe gerek bile yok. Yurt dışı interneti mi?

TürkNet

Yeni konular

Geri
Yukarı