Twitch Vergi Nasıl Ödenir?

1 TL bile kazansanız ve devamlı olarak kazanmaya devam edecekseniz şirket kurup vergi vermeniz gerekiyor. Bu kadar basit.

Doğruluğundan emin olmamakla beraber; Okuduğuma göre devamlılık olmaz ise vergi ödememize gerek kalmıyormuş, misal ben bu ay hesabıma para yattı ama bundan sonra hesabıma yatma sistemini kapatırsam bu işe yarar mı?

Hocam Twitch'deki mantığı bilmiyorum ama YouTube üzerinden anlatabilirim. Zaten Ikisi'de benzerdir diye düşünüyorum. İlk önce şunu söylemeliyim, parayı hesabınızdan çekmediğiniz sürece vergi ödemeniz gerekmiyor. Tabii Twitch'de paranın birikebileceği bir yer var mı onu da bilmiyorum. Aylık kazandığınız para büyük miktarlara çıkana kadar paranızı çekmenizi tavsiye etmem. Çünkü kazandığınızdan çok ödeyeceğiniz şey olacak. Sonuçta şirket açacaksınız. Verginizi şirket üstünden ödeyeceksiniz. Yani kazandığınız para düzgün bir MEB'la değil ise, parayı çekmeyin. Başınız ağrımasın.

Dediğin mantık varmış bende onu yeni gördüm Twitch üzerinden paranın birikmesini sağlayabiliyormuşuz, bunu yeni fark etmem biraz üzücü oldu sadece.

Arkadaşlar ben bir süre önce yayın yapıyordum, bir süre sonra bıraktım ve bugün bir mail geldi hesabınıza bir miktar para yattı diye Twitch üzerinden kazandığım para yatmış ben bunun yatacağından geleceğinden bihaberdim şimdi benim vergi ödemem gerekiyor mu, ödeyeceksem ne kadar ödeyeceğim, nasıl yapacağım.
Şahıs şirketi kurman lazım bunun için özel siteler var 10 tl kazandığın paranın 1 lira vergisini ödeyebilmek için her ay sigortanı yatırman lazım. :D kolay gelsin.

Doğruluğundan emin olmamakla beraber; Okuduğuma göre devamlılık olmaz ise vergi ödememize gerek kalmıyormuş, misal ben bu ay hesabıma para yattı ama bundan sonra hesabıma yatma sistemini kapatırsam bu işe yarar mı?

Dediğin mantık varmış bende onu yeni gördüm Twitch üzerinden paranın birikmesini sağlayabiliyormuşuz, bunu yeni fark etmem biraz üzücü oldu sadece.
Vergi ödemenin bu kadar zor olduğu bir ülke hatırlamıyorum. Son olarak sıkıntı şurada, önemli olan vergi değil şirket. Şirketin giderleri aldığınız paranın iki katı belki de daha fazlası olacak. Her türlü zarara gireceksin. Eğer 600 lira kazandıysan, bu işin devamını getirmeni tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı