Twitch vergi sistemi nasıldır?

Blacklight0

Decapat
Ben ve birkaç arkadaşım Twitch'te yayın yapmayı düşünüyoruz. İştirak programını açacağız ama vergi sistemi nasıldır? Vergi dairesine gidip ben bu kadar kazandım, vergiyi vereyim diye bir şey mi var yoksa YouTube gibi takip edilmiyor mu? Bilgi verirseniz teşekkürler. xSolla aracılığıyla KDV ödeniyormuş ama diğer gelir vergisi gibi şeyler nasıl yapılacak ya da yapılacak mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kazanç elde ediyorsanız bunu gelir olarak göstermek ve vergisini ödemek zorundasınız. Yoksa Dora Özsoy gibi 2015 yılında göstermediğiniz 7 bin lira size 340.000 lira olarak geri dönebilir. Buradaki 340.000 lira %80 indirimli hali. Videoyu merak ediyorsanız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artı -1 Eksi
Gidiyorsun maliyeye tek tek anlatıyorsun onlar seni bilgilendiriyor ve şahıs vb. (ne kurmak istiyorsan) şirketini kuruyorsun. Ayrıca yapabiliyorsan da genç girişimci olayı sayesinde 2 sene 75 bin tl'ye kadar vergiden muaf oluyorsun. Ancak bu dediklerimi para kazanmaya başlamadan önce yap. Yoksa ileride vergi ödemeden kazandığın paraların hesabını sorarlar. Faiziyle onları ödersin, bir de seni vergi kaçırmakla bile suçlayabilirler. Kısaca kazandığın her paranın vergisini öde. Youtube gibi denetlenmiyor diye bir olay yok. Vakti gelir 300-400 bin tl olarak senden alırlar.

Geri
Yukarı