Twitch yayın açınca oyunda pingim 2 katına çıkıyor

Laune

Centipat
Daha fazla  
Twitch'in önerdiği ayarları denedim 4500 bitrate verip 720p60FPS bir yayın açtım LoL'de ping değerim 2 katına çıktı sonrasında bitrate düşürerek testler yapmaya başladım 1000 bitrate kadar pingim normal olmayan değerlerde geziyordu her türlü ayarı denedim hiçbiri işe yaramadı yabancı forumlarda biraz araştırdım ama herhangi bir çözüm bulamadım şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    12,9 KB · Görüntüleme: 79
Ethernet kablosu kullanıyorum kablo kesik siyah bant ile düzgünce bağlayıp yapıştırdım daha önce ama yayın dışında hiçbir problem olmuyor acaba sorun burada olabilir mi?
Wifi ile bağlıysan böyle bir soruna etki eder. LAN ile bağlanarak yayın açabilirsin.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, fiber yoksa çözümü yok. Bakır kabloların en büyük sorunu.

3 gündür boşuna uğraşıyormuşum o zaman :(

Ethernet kablosu kullanıyorum kablo kesik siyah bant ile düzgünce bağlayıp yapıştırdım daha önce ama yayın dışında hiçbir problem olmuyor acaba sorun burada olabilir mi?

3 gündür boşuna uğraşıyormuşum o zaman :(
Eğer elinde fazladan bir kablo varsa deneyebilirsin her ne kadar kablodan kaynaklı olmadığını düşünsem de. Bu arada hangi altyapıyı kullanıyorsun?

Demek istediğim hangi tip altyapıyı kullanıyorsun; ADSL, VDSL, fiber?

Açıkçası bilmiyordum modem arayüzüne baktım eğer buysa;

Büyük ihtimal bufferbloat sorunu yaşıyorsunuz. Rehber: QoS ayarı ile Bufferbloat sorununu çözmek

Rehbere göz attım ama rehberde ki örnek biraz uçuk geldi. LoL'de Rusya serverinde oynuyorum 40 civarı bir ping değerim var yayın açtığımda ise 80 civarına çıkıyor yine de sorun bu olabilir mi?

Büyük ihtimal bufferbloat sorunu yaşıyorsunuz. Rehber: QoS ayarı ile Bufferbloat sorununu çözmek

Web de gezinirken bufferbloat testi diye bir şey buldum değerlerim şu şekilde;

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Geri
Yukarı