Twitch yayın pikselleşiyor

Papiko

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar, kendi halimde Twitch'de yayınlar açıyorum bir süredir fakat bir sorunum var içinden çıkamadığım o da pikselleşme sorunu 4.8 uploadım var ve ben yayınlarımı 3.4 ve civarında açıyorum. Yayınlarımda drop genelde olmuyor stabilize şekildeyse internetim fakat pikselleşme sorunum hat safhada 1366x768 çözünürlüğe sahip bir monitör kullanıyorum ve yayınlarımı 720p veriyorum sizce benim sorunum neden kaynaklanıyor?
Cevaplayan herkese teşekkür ediyorum şimdiden...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet internetim kablolu, biraz detay vermem gerekirse de yayınımı AMD Encoder'ini kullanarak veriyorum yani RX 570+ ile işlemcimin pek yeterli olmamasından dolayı istatistiklere baktığımda 0.2 kaybım gözüküyor o da internetten dolayı diyor küçük bir kayıp gibi duruyor fakat pikselleşme olduğu bariz telefondan izlendiği zaman hiçbir sıkıntı yok gibi görüntü gayet güzel fakat gel gelelim ki bilgisayardan bakıldığında açık şekilde pikselleşme gözüküyor

Çözünürlükle alakalı o zaman sorunun 1920x1080 versen bile tek PC yayınlarda illa çözünürlük kaybın oluyor. 1280x720'de büyük ekranlarda pikselleştirmeyi belli ediyordur telefona nazaran.

Çözünürlükle alakalı o zaman sorunun 1920x1080 versen bile tek PC yayınlarda illa çözünürlük kaybın oluyor. 1280x720'de büyük ekranlarda pikselleştirmeyi belli ediyordur telefona nazaran.
Peki önerin ne olur? Dediğim gibi monitörüm 1366x768 acaba diyorum yayını 720P vermesemde 768P versem sistem 720P’ye düşürmeyle uğraşmasa bu benim sorunuma sence bir çözüm olur mu?

Dostum benim 5 upload var bazen 6 oluyor 4.8 altına düşmüyor hiç Knight Online harici bir oyunun yayınını yapmıyorum 4K bitrate veriyorum 1920x1080 30 FPS 720P30 çoğunu denedim bende de pikselleşme oluyor sabit dururken sıkıntı yok hareket edince pikselleşme oluyor. Çözüm bulan olursa paylaşırsa sevinirim.
i5 9500F işlemci Sapphire RX 5700 Pulse 8 GB 256Bit ekran kartı var her ikisinden de vermeyi denedim sorun değişmedi adam 720P30FPS yayın veriyor 3K bitrate ile cam gibi Knight Online için bende pikselleşme oluyor.

Dostum benim 5 upload var bazen 6 oluyor 4.8 altına düşmüyor hiç Knight Online harici bir oyunun yayınını yapmıyorum 4K bitrate veriyorum 1920x1080 30 FPS 720P30 çoğunu denedim bende de pikselleşme oluyor sabit dururken sıkıntı yok hareket edince pikselleşme oluyor. Çözüm bulan olursa paylaşırsa sevinirim.
i5 9500F işlemci Sapphire RX 5700 Pulse 8 GB 256Bit ekran kartı var her ikisinden de vermeyi denedim sorun değişmedi adam 720P30FPS yayın veriyor 3K bitrate ile cam gibi Knight Online için bende pikselleşme oluyor.
Aynen öyle bendede durum aynı bi çözüm bulamadım
VPN ile dener misiniz bi ara Can Sungur da bu sorundan yakınıyordu ve VPN ile çözmüştü sanırsam.
VPN ile nasıl olacak ki çok ping olmaz mı?Ayrıca ücretsiz VPN programı varmıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı