Twitch Yayın FPS Düşme Sorunu

irmdmrl

Decapat
StreamLabs OBS üzerinden 720p yayın yapıyorum. Yayın esnasında oyunlarda, yayın kapalıyken aldığım FPS ile aynı FPS'i alıyorum. Oyun içi kasma, donma vs sorun yaşamıyorum. Fakat yayında drop oluşuyor sürekli. Açılan konulardaki önermelerin hepsini denedim ancak halen daha sorunu çözemedim.

Bilgisayar ve internet özelliklerim şu şekilde:

İşlemci: Intel Core i5-8400
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti 4 GB
RAM: 8GB 2400MHz C14 / 2adet
İnternet: Superonline 24Mbps (5Mbps upload)

OBS.PNG
OBS1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz yayına uygun bir işlemci değil. Superfast deneyin, kaliteden ödün verirsiniz fakat yayındaki donmalar bir miktar azalabilir.

Ya da, oyunda aldığınız FPS'den feragat edeceksiniz. FPS limiti koyacaksınız.

İşlemciniz yayına uygun bir işlemci değil. Superfast deneyin, kaliteden ödün verirsiniz fakat yayındaki donmalar bir miktar azalabilir.

Ya da, oyunda aldığınız FPS'den feragat edeceksiniz. FPS limiti koyacaksınız.

Bu önermelerinizi de denedim ancak bi değişim olmadı. Ki bu işlemci ile yayın yapan bir çok kişi var ve yayınlarında drop sorunu yaşamıyor.

O zaman o kişilere danışmanız daha hayırlı olur. Onlar ayarlarını ve sırlarını paylaşsınlar, biz de 6/6 işlemciyle drop sorunu yaşamayan o güzide kişilerden öğrenmiş oluruz.

StreamLabs OBS üzerinden 720p yayın yapıyorum. Yayın esnasında oyunlarda, yayın kapalıyken aldığım FPS ile aynı FPS'i alıyorum. Oyun içi kasma, donma vs sorun yaşamıyorum. Fakat yayında drop oluşuyor sürekli. Açılan konulardaki önermelerin hepsini denedim ancak halen daha sorunu çözemedim.

Bilgisayar ve internet özelliklerim şu şekilde:

İşlemci: Intel Core i5-8400
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti 4 GB
RAM: 8GB 2400MHz C14 / 2adet
İnternet: Superonline 24Mbps (5Mbps upload)

Merhabalar, . Pc ozellıklerım İ7 6800k / msi 1080 ti lightning z / 32 gb ram / 512 gb m2 ssd. Aynı sorunu bende yasıyorum. Kısmen de olsa oyun içi FPS yi 60 a sabitleyerek bu sorunu cozdum ancak oyun ıcı fps im normalde 150 falan oluyordu bundan mahrum kalıyorum. Şunuda belırtmelıyımkı 2 senedır yayın yapıyorum ve bu problemı son 1 aydır yasıyorum. Ayrıca ana ekranıma yanı oyunu oynadıgım ekrana tıkladıgımda bu sorun olusuyor yan ekrana tıkladıgımsa sorun olmuyor. OBS ve streamlabs her ıkısınıde denedım her turlu ayarda ayrıca ama aynı sorun devam edıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı