Çözüldü Twitch yayın tekrarında oyun sesi yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ScorPain97

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, bir süredir Twitch üzerinde yayın yapıyorum ancak daha yeni fark ettiğim garip bir sorunu sizlerle paylaşmak istedim, yayın sırasında hiçbir sorun yokken yayın tekrarlarında veya kaydettiğim vurgu videolarında sadece benim sesim duyuluyor oyun ve müzik sesleri (sadece yayın girişinde telifsiz müzikler kullanıyorum) tamamen kesilmiş biçimde, anlayamadığım şey oyun ile benim sesimi nasıl ayırt edip kısabilirler? Yayın sonrasında YouTube yüklemek için video hazırlıyorum daha önce yayın anında ekran kaydı ile yapıyordum ancak bu sefer farklı bir yolla denemek isteyince böyle bir şey ile karşılaştım. Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ben de Streamlabs kullanıyorum da Mixer kısmından sesleri kaldırıp ayarlardan ses bölümünden geri ekledim ama deneme yayını açıp denediğimde canlı akışta ses geliyordu yayın tekrarında gelmiyordu.

Ben de çözdüm olayı da biraz zorla oldu açıkçası. OBS yükleyip Streamlabs'i ona aktarayım derken tersini yaptım, sonuçta her şey sıfırlandı. Ben de fırsat bilip her şeyi silip baştan yükledim. Bütün ayarları da en baştan tek tek yaptım. Sanırım Streamlabs arada böyle şeyler istiyor. Velhasıl tamamen PC'den kaldırıp tekrar yükleyince her şey düzeldi. Başka bir çözümü de yok gibi bu işin.
Hocam aslında çözümü çok ama çok yanlış yapmışsınız biraz araştırdım ve gerçek çözümü buldum, "ses çıkışı yakalama" aygıtını ekliyeceksiniz. Bunu ekledikten sonra otomatik yayın tekrarlarında da masaüstündeki sesler geliyor denedim ve yaptım şu an bende sıkıntısız çalışıyor.
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum ve ''ses çıkışı yakalama'' aygıtını nasıl ekleyebileceğimi bulamadım, bilen biri yardımcı olabilir mi?

bende de benzer bir sorun var ama bendeki sorun cep telefonundan izlediğimde kaydı, seslerin hepsi var kendi sesimde dahil fakat pc den izlediğimde oyun sesi var müzik sesi var ama benim sesim yok sizce sorun ne olabilir ?

Merhaba sorunu çözdüm ses girişlerini ayalardıktan sonra ana ekrandaki Mixer bölümünde ayarlar imleci var ona tıkladığımız zaman yayın parçaları bölümü var oradan 1 ve 2'nin açık olması gerekiyor 1 yayın sırasında ses 2 ise yayın geçmişinin sesidir.

benim çok daha ilginç bir problemim var yayın açıyorum twitch de yayında 3 arkadaş discorddan konuşuyoruz fakat yayını telefonumdan izlediğimde sorun yokken pc den izlediğimde benim sesimin hiç olmadığını görüyorum arkadaşlar kendi kendine konuşuyormuş gibi arka plandaki müzik var arkadaşların sesi var bi benim sesim yok..

Herkese merhaba, bir süredir Twitch üzerinde yayın yapıyorum ancak daha yeni fark ettiğim garip bir sorunu sizlerle paylaşmak istedim, yayın sırasında hiçbir sorun yokken yayın tekrarlarında veya kaydettiğim vurgu videolarında sadece benim sesim duyuluyor oyun ve müzik sesleri (sadece yayın girişinde telifsiz müzikler kullanıyorum) tamamen kesilmiş biçimde, anlayamadığım şey oyun ile benim sesimi nasıl ayırt edip kısabilirler? Yayın sonrasında YouTube yüklemek için video hazırlıyorum daha önce yayın anında ekran kaydı ile yapıyordum ancak bu sefer farklı bir yolla denemek isteyince böyle bir şey ile karşılaştım. Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.
yayıncı paneli üzerinden vod karı her zaman yayınla kapalı yüksek ihtimal sadece mik sesin gider tekrara biraz once yayını kapattım ve tekrara baktıgımda masaüstü ses yok sadece kendi sesim vardı kontrol ettiğimde bu kapanmıs olduğunu gördüm kontrolunu sağla ve tekrar dene yardımcı olabildiysem ne mutlu bana <3
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Adsızss.png
    Adsızss.png
    118,4 KB · Görüntüleme: 48

Geri
Yukarı