Twitch Yayın Yaparken Kasma Sorunu

meF139

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın böyle bir sıkıntısı var, hemen konuya geçeyim.
Arkadaşım Twitch'de yayın açmaya çalışıyor ama kendi bilgisayarında kasmıyor ama Twitch'de izlerken ekran kasıyor gösteriyor.

PC özellikleri;

i5-8600K
16 GB RAM
GTX 1050 Ti

İnternet olarak;

PING 10MS
DOWNLOAD 32 MBIT
UPLOAD 2.8 MBIT

Böyle yayını 480p 1500 bitrate veriyor biz her türlüsünü denedik fakat sonuç değişmedi. Benim sistem ve internetimin kötü olmasına rağmen kasmadan yayın açabiliyorum, bunun sorunu nedir acaba? Bilen biri var mı? 720p 2500 bitrate falan versin demeyin, her türlü şeyi denedik arkadaşlar. 500 bitrate 480p bile denedik bu internet ile işlemci ve ekran kartından da vermeyi denedi ama sonuç değişmedi. Yardım eden arkadaşlara çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kasmıyorda yayında kasıyor gibi gözüküyorsa sorun ya internet ya yayın yaptığınız program ayarlarındandır hocam. İnternet olma ihtimali daha düşük 2.8 yeterli diye biliyorum ama yayın ayarlarına bakın. Hiç yayın yapmadığım için bir şey diyemeyeceğim ama daha önce yayın açan kişiler yardımcı olur.

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum ancak çözüm bulabilmiş değilim 4 upload var düşük ayarlarda dahi kasıyor.Streamlab , obs ,xsplit hepsini denedim. @mabik1 sorunun programdan kaynaklanmadığını söylemek için yazdım.

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum ancak çözüm bulabilmiş değilim 4 upload var düşük ayarlarda dahi kasıyor.Streamlab , obs ,xsplit hepsini denedim. @mabik1 sorunun programdan kaynaklanmadığını söylemek için yazdım.
Yayın ayarlarından olma ihtimali de olduğu gibi verinin gönderildiği serverla ilgili de olabilir. Birçok yayıncı da son zamanlarda sorun yaşıyor. Bazı durumlarda ben de yayın sırasında 90 fps alırken kayıtta veya yayında drop oluşuyordu 3.6 civarında upload hızım olduğu halde. O yüzden program ve ayarlar gerçekten önemli.(1050 ti oyun artı yayın için yeterli seviyede değil. Bir üstü olan abisi 1060 3gb ile arasında %70 lere varan render performansı farkı var.)

Yayın ayarlarından olma ihtimali de olduğu gibi verinin gönderildiği serverla ilgili de olabilir. Birçok yayıncı da son zamanlarda sorun yaşıyor. Bazı durumlarda ben de yayın sırasında 90 fps alırken kayıtta veya yayında drop oluşuyordu 3.6 civarında upload hızım olduğu halde. O yüzden program ve ayarlar gerçekten önemli.(1050 ti oyun artı yayın için yeterli seviyede değil. Bir üstü olan abisi 1060 3gb ile arasında %70 lere varan render performansı farkı var.)
Benim ki 16 gb ram , i7 8700 ve 1060 3gb ayarlarını paylaşır mısın peki hem benim hem de konuyu açan arkadaşa yardımı olması için paylaşırsan çok sevinirim.

Öncelikle belirteyim restream üzerinden yayını gönderiyorum. Aynı anda Youtube'da da yayın açsam ya da açmasam restream servisini kullanıyorum. Ayrıca yayın sırasında Ethernet yerine wi-fi adaptörümü kullanıyorum.
Stream labs ayarlarım:
Encoder (QSV) Çünkü tersine bir darboğaz durumum mevcut.
Target Usage (speed)
Bitrate (2500)
30 ve 60 FPS için farklı ayarlarım var.
384067
384068

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim arkadaşıma bildireceğim bu durumu :)
Kullandığı program nedir yayın yaparken?(xsplit,shadow play, obs, streamlabs, ... vb)
Ve yayın ayarları neler?
Obs

Geri
Yukarı