Twitch Yayın Yaparken Kasma Sorunu

meF139

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın böyle bir sıkıntısı var, hemen konuya geçeyim.
Arkadaşım Twitch'de yayın açmaya çalışıyor ama kendi bilgisayarında kasmıyor ama Twitch'de izlerken ekran kasıyor gösteriyor.

PC özellikleri;

i5-8600K
16 GB RAM
GTX 1050 Ti

İnternet olarak;

PING 10MS
DOWNLOAD 32 MBIT
UPLOAD 2.8 MBIT

Böyle yayını 480p 1500 bitrate veriyor biz her türlüsünü denedik fakat sonuç değişmedi. Benim sistem ve internetimin kötü olmasına rağmen kasmadan yayın açabiliyorum, bunun sorunu nedir acaba? Bilen biri var mı? 720p 2500 bitrate falan versin demeyin, her türlü şeyi denedik arkadaşlar. 500 bitrate 480p bile denedik bu internet ile işlemci ve ekran kartından da vermeyi denedi ama sonuç değişmedi. Yardım eden arkadaşlara çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hortlatacak gibi olacağım ama sormam gerek özel mesaj da olmadığı için. Aynı sorunu ben de yaşıyorum CS:GO'da. İşlemci R5 3600. Yayında kasma yok ama oyunda acayip kasıyor. StreamLabs kullanıyorum. Acaba ondan kaynaklı mıdır çözemedim. Siz n'aptınız bu konuyu? Tavsiyelere ihtiyacım var. Olmazsa OBS ile deneyeceğim.
Vallahi denemedik şey bırakmadım ve çözümü yayın yapmayarak buldum. :) CS:GO'da ilginç bir şekilde oyunda kasma yapıp spray olayını 0'a indiriyor ve bana da zevk vermiyor. Tüm programları denedim sonuç aynı. 2.monitörü verdim birine, yayın olayından vazgeçtim :D

Konu sahibi arkadaşın yaşamış olduğu sorunun aynısını ben yaşadım. İşleme gecikmesi nedeniyle kaçan kareler. Tamamiyle oyun modunun açık olmasından kaynaklı bir sorun. Arkadaşın sorunu işleme gecikmesi nedeniyle kaçan kareler sorunudur. Bir de kodlama gecikmesi nedeniyle kaçan kareler var, bu da sistemin yetersiz gelmesi nedeniyle, özellikle yayın işlemci üzerinden yapılıyor ve işlemci yavaş kalıyor bu sorun yaşanır. Bir de kaybedilen yada atlanan kare sorunu var, bu da internet upload hızının yetersiz kalması durumunda yaşanır. Arkadaşın sorunu 1. söyledeğim sorundur ve çözümüde oyun modunu kapatmaktır.
Hocam bende de aynı sorun var. @mabik1 da aynı sorun olmuş ve adam diyor ki oyun modunu kapatmak yetmedi şunları da yaptım diyor ve siz hala tek çözüm bu diye ısrar ediyorsunuz. Bırakın oyun modunu kapatıp çözenler işini görür zaten. Fakat oyun modunu kapatmak yeterli olmayanlara engel oluyorsunuz pes doğrusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de aynı sorun var. Hortlatmış gibi olacağım ama konuyu okudukça kanser ettiniz. @mabik1'de aynı sorun olmuş ve adam diyor ki oyun modunu kapatmak yetmedi şunları da yaptım diyor ve siz hala tek çözüm bu diye ısrar ediyorsunuz. Bırakın oyun modunu kapatıp çözenler işini görür zaten. Fakat oyun modunu kapatmak yeterli olmayanlara engel oluyorsunuz pes doğrusu.

Hayırdır ne diye artistlik ediyorsun? Benim ne sözyleyeceğime sen mi karar veriyorsun? Edebini takın, adabınla yaşa.

Bende de aynı sorun mevcut, pek internet özelliklerinden ve uygulamadan anlamıyorum yayın açıp oynuyorum kendi kafama göre ama yayını açıp izlediğimde 30dakikalık yayında 6 fotoğraf harici bir şey göremiyorum donmayı kasmayı bırakın sadece fotoğraflar oluyor.
i7-10870h
16 GB RAM
GTX 1050 Ti
PC özellikleri.
İnternet hızını görsel olarak ilettim OBS kullanıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-03_145802.png
    resim_2021-12-03_145802.png
    22 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba bende bu sorunu yaşıyorum. Twitch'te sohbet yayını yapıyorum sıkıntı yok ama Valorant tarzı falan oyunlara girince yayında oyun kasıyormuş gibi gözüküyor

Yeni konular

Geri
Yukarı