Twitch yayına yansıyan görüntüde FPS sorunu

• Konuyu başlatan Colten
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 619

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Twitch platformu üzerinden yayın yapmak için birkaç gündür uğraşmaktayım. Valorant, Battlefield 4, Insurgency: Sandstorm gibi oyunları denemiş olmamın sonucunda oyun içinde bir sorun yaşamamama rağmen yayına giden görüntü çok donuyor izlenemeyecek konumda oluyor. Hız testi sonucumda 7.8 Mbps upload hızı almaktayım yayındada ortalama 4000-6000 arası bir kbps almaktayım. Twitch Studio, OBS gibi aracı yazılımlardan denedim iki yazılımdada aynı sorun mevcut.

Yaşadığım problem neden kaynaklanıyor olabilir bilgi sahibi değilim, bu işte yeniyim açıklayıcı cümleler kurarsanız bana çok yardımınız dokunur. Teşekkürler.

Bilgi: Yayına giden çözünürlüğüm 720P 4500 Bit.

1609954052884.png

Son düzenleme:
Bende aynı sorunu yaşıyorum kayıt için şimdilik Xbox Game Bar ile kayıt alıyorum. OBS ve Radeon Software programında yaşadım. Çözümünü merak ettim.

Pekala, bağlı olduğunuz yayın sunucusu nedir? Ve OBS olarak Streamlabs olanı mı yoksa normal olanı mı kullanıyorsunuz ?
Normal olanı kullanıyorum. İlk olarak Twitch Studio ile denedim ancak yayına giden yükleme hızı bazen 2Kbps seviyelerine kadar düşüyor anlamsız şekilde ve bahsetmiş olduğum sorunla birlikte.

OBS'te Upload hızı bakımından bir problem yok ancak belirttiğim gibi doğru düzgün yayın paylaşamıyorum. Ultra ayarlarda 2K Çözünürlük ile rahatlıkla oynadığım oyunları orta seviyelere çözünürlüğü 1080P düşürmüş olmama rağmen sorunum çözülmedi. İnternetim ile alakalı bir problemim olmadığını düşünüyorum açıkçası.

Normal olanı kullanıyorum. İlk olarak Twitch Studio ile denedim ancak yayına giden yükleme hızı bazen 2Kbps seviyelerine kadar düşüyor anlamsız şekilde ve bahsetmiş olduğum sorunla birlikte.

OBS'te Upload hızı bakımından bir problem yok ancak belirttiğim gibi doğru düzgün yayın paylaşamıyorum. Ultra ayarlarda 2K Çözünürlük ile rahatlıkla oynadığım oyunları orta seviyelere çözünürlüğü 1080P düşürmüş olmama rağmen sorunum çözülmedi. İnternetim ile alakalı bir problemim olmadığını düşünüyorum açıkçası.
Bana da tam tersi internetiniz ile ilgili bir problem varmış gibi geliyor sisteminiz gayet yeterli. Yayın sırasında bit seviyesinde çok dalgalanma oluyor olabilir.

Bana da tam tersi internetiniz ile ilgili bir problem varmış gibi geliyor sisteminiz gayet yeterli. Yayın sırasında bit seviyesinde çok dalgalanma oluyor olabilir.
Evet, Bit seviyesi çok dalgalı bir anda 6000 bir anda 3000 seviyelerine kadar düşüp çıkabiliyor. Çok dalgalanmalı oluyor ancak Bit olayına çok hakim olmadığım için sıkıntı nedir, nasıl çözülür bilemiyorum.

Evet, Bit seviyesi çok dalgalı bir anda 6000 bir anda 3000 seviyelerine kadar düşüp çıkabiliyor. Çok dalgalanmalı oluyor ancak Bit olayına çok hakim olmadığım için sıkıntı nedir, nasıl çözülür bilemiyorum.
Sıkıntı genel olarak tüm ülkemizde var aşırı fazla internet yükü yüzünden, sizin özel olarak upload yükseltici paketler satın almanız dışında başka bir çözüm yok onlarda pahalı şeyler zaten. Yayındaki görüntü bozukluğu tamamen bit dalgalanması yüzünden.

Sıkıntı genel olarak tüm ülkemizde var aşırı fazla internet yükü yüzünden, sizin özel olarak upload yükseltici paketler satın almanız dışında başka bir çözüm yok onlarda pahalı şeyler zaten. Yayındaki görüntü bozukluğu tamamen bit dalgalanması yüzünden.
Fakat, Twitch'de şu anda benim gibi küçük yayıncılar sorunsuz, akıcı bir şekilde yayın yapabiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı