Twitch yayını bulanık gözüküyor

Furkan Borak

Decapat
Yer
Kocaeli, Karamürsel
Arkadaşlar selam. Twitch'de yayın açmak istiyorum. 8 upload, 60 download var. 4000 bitrate veriyorum fakat yayını izlediğim zaman bulanık hem de çok. Neden acaba? Bir de 4070 Super var. Yayın açarken FPS düşmesi yaşar mıyım? Ne kadar kullanır ekran kartını?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p yayını 4k'dan veriyorsundur büyük ihtimalle. 8k olarak bitini ayarla. OBS ayarlarını Nvidia Twitch önerdiği gibi kur, bir problem yaşamazsın. Yayını da x264 olarak değil Nvidia Codec olarak ver.

8k bitrate yalnızca onaylı yayıncılar için geçerli. Normal yayıncılar maksimum 6K bitrate kullanabilir. 1080p 6000 bitrate olarak verirsen yeterli olacaktır. Anlık pikselleşmenin sebebi paket kaybından kaynaklıdır. Eğer sana da uygunsa 720p 4000 bitrate olarak kullanmanı tavsiye ederim. Ek olarak uygun OBS ayarlarını YouTube'ta araştırabilirsiniz.

1711397135850.png

Burası böyle. Ne değişeyim?

8k bitrate yalnızca onaylı yayıncılar için geçerli. Normal yayıncılar maksimum 6K bitrate kullanabilir. 1080p 6000 bitrate olarak verirsen yeterli olacaktır. Anlık pikselleşmenin sebebi paket kaybından kaynaklıdır. Eğer sana da uygunsa 720p 4000 bitrate olarak kullanmanı tavsiye ederim. Ek olarak uygun OBS ayarlarını YouTube'ta araştırabilirsiniz.
hayır dostum, 8k onaylı yayıncılar için geçerli bir şey değil. Sadece Tw 6k'yı kendi onaylıyor. 6k ve 8k arasında kararsız bir hizmet sunacağını söylüyor, fakat 8500'a kadar problem yaşamadan yayın yapıyorum ilk günden beri. Onaylı değilken de 8k veriyordum. OBS Yayın sekmesinde "Yayın hizmet ayar önerilenlerini yoksay" diye bir seçenek var, onun tikine dokunmak gerekiyor.

Çıkış ayarına dokunma çünkü burada yapacağın ayar, yayından bağlantını alıp tekrar boyutlandırıp geri online'a sunacak. 2 kere render alacak. Devre dışı bırak. Yayına vermek istediğin görüntüyü "Video" bölümünden yapacaksın. 1920x1080 olarak ayarla.

Geri
Yukarı