Twitch Yayını için OBS Ayarları Nasıl Olmalı?

Ruzgarr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Twitch'de yayın yapmayı düşünüyorum. İnternet hızımı SS olarak ekleyeceğim. Sizce ayarlarım nasıl olmalı ve kaç bit vermeliyim? Oynadığım oyunlar ise genellikle Fortnite, CS:GO, PUBG vb. Yardımcı olursanız sevinirim.

bu6.png
bu.png

Merhaba, bilgisayar özelliklerini bilmiyorum ama 2.85 upload hızı yayın için uygun değil. Yayın yapmak istiyorsan ve bunu sağlıklı, kesilmeden, donmadan olmasını istiyorsan minimum upload hızı 5 Mbps olmak zorundadır. Bunun için de sınırsız bir paket alman gerekiyor. Ne yazık ki fiyatları çok pahalı...

Merhaba, bilgisayar özelliklerini bilmiyorum ama 2.85 upload hızı yayın için uygun değil. Yayın yapmak istiyorsan ve bunu sağlıklı, kesilmeden, donmadan olmasını istiyorsan minimum upload hızı 5 Mbps olmak zorundadır. Bunun için de sınırsız bir paket alman gerekiyor. Ne yazık ki fiyatları çok pahalı...
Kulaktan dolma bilgilerle lütfen yanlış bilgilendirmeyiniz. 3 MBps upload hızım var ve 720 p de 1500 bitrait yayın yapabiliyorum donmadan, kasmadan ve ping çıkmadan. Tabi evde tek başına kullanmıyor ve interneti başkaları paylaşıyor ise bunun etkisi olacaktır.
@Ruzgarr Bilgisayar özelliklerinizi yazarsanız sizlere yardımcı olabilirim.

Kulaktan dolma bilgilerle lütfen yanlış bilgilendirmeyiniz. 3 MBps upload hızım var ve 720 p de 1500 bitrait yayın yapabiliyorum donmadan, kasmadan ve ping çıkmadan. Tabi evde tek başına kullanmıyor ve interneti başkaları paylaşıyor ise bunun etkisi olacaktır.
Merhaba, öncelikle ilginiz için teşekürler. Bilgisayar özelliklerim ise:
CPU: i73610QM
GPU: GTX660m
Ram: 8GB DRR3
Notebook: Monster P170EM
Bu arada çoğunlukla Fortnite yayını açarım diye düşünüyorum. Fortnite'de 60 FPS sabit, CS:GO'da 120-140 FPS arası alıyorum. (Yayn dışı)

Merhaba, öncelikle ilginiz için teşekürler. Bilgisayar özelliklerim ise:
CPU: i73610QM
GPU: GTX660m
Ram: 8GB DRR3
Notebook: Monster P170EM
Bu arada çoğunlukla Fortnite yayını açarım diye düşünüyorum. Fortnite'de 60 FPS sabit, CS:GO'da 120-140 FPS arası alıyorum. (Yayn dışı)
Pek anlamam yayın işlerinden ama hem sistem hem internet yetersiz gibi duruyor. Büyük yayıncıları izlediğimizde 4000-5000-6000 bitrait ile yayın verdiklerini söylüyorlardı.

Pek anlamam yayın işlerinden ama hem sistem hem internet yetersiz gibi duruyor. Büyük yayıncıları izlediğimizde 4000-5000-6000 bitrait ile yayın verdiklerini söylüyorlardı.
Onlar sizin dediğiniz gibi büyük yayıncılar ben ise küçük yayıncılardanmım :)

Deneme yanılma yöntemine başvura bilirsin. 2000 bitrait 720p 60 FPS dene öncelikle sonra drop girer yayında problem çıkmaya başlarsa önce bitraiti düşür olmadı 60 FPS yerine 30 FPS yap. Ben kendi ayarımı bu şekilde buldum.

Selam, 1500 Bitrait ile yaptığınız yayında oyun oynarsanız izleyen kişi ne oyun oynadığınızı zor görecektir. Çünkü düşük Bitraitlerde pixelleşme olur ve oyun görüntüsü aktarılamaz. Oyun yayını yapılıyorsa minimum 3000 verilmeli. Tavsiyem 2500 Bitrate 720p 30 FPS yayın yapmandır. 60 FPS şahsen çok büyük bir önem göstermiyor, 60 FPS yaparsan takılmalar olabilir. 2500 Bitrait olmassa 2000 dene, yavaş yavaş küçülterek doğru olan rakamı bulmaya çalış. Fakat 2000 tarzı bir Bitrait ile güzel bir sohbet yayını yapabilirsin istersen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı