Twitch yayını kötü görüntü veriyor

Omer Uzunsoy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Selam ben Ömer Uzunsoy,
Ben Twitch yayını açıyorum ve yayın ayarlarım ve hızım bu şekilde ve yayınım da hiçbir donma yok tabii bazen küçük droplar giriyor ama yayınım böyle çamur gibi oluyor nasıl anlatayım bilmiyorum 😄 İsterseniz yayını izleyip bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu linkte bu arada yayınım.
Bu arada yayınımı 720p 60 FPS veriyorum.

1.PNG
23.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın AMD olduğu için bu kadar pixelleşme normal AMD de NVIDIA da olduğu gibi ayrı bir NVENC çipi yok görüntüyü daha iyi işleyemiyor bu yüzden. Bitrate yi biraz arttırabilirsin onu da maksimum 5000-5500 arasında bırakmanı tavsiye edebilirim.

720p 60 FPS için 4500 bitrate yeterli. En yüksek kaliteye almanız lazım daha yüksek kalite için. Daha yüksek bitrate vermek yine artı bir durumdur. 5500 bitrate değerine kadar yükseltebilirsiniz. Hatta kalan hız durumu ping oluşturmuyorsa 6000'e kadar çıkabilirsiniz.

Ancak size şunu söylemeliyim ki 4K monitörde yayın geçmişinizi izledim ve görüntü kalitesi gayet iyi 720p için.

Drop ve bitrate dalgalanması yaşıyorsanız eğer şu kontrolleri sağlayın.
OBS kullanıyorsanız eğer yayın istatistiklerini kontrol edin. Kodlama, işleme veya ağ hatasına düşüyor musunuz bakın.

Paket kaybı durumunu kontrol edin. Graphical Traceroute Software | PingPlotter Üzerinden indireceğiniz program ile durum kontrolü sağlayabilirsiniz.

Bende 66% oranda paket kaybı var ne yazık ki. Bu nedenle çamur olma durumunun ne demek olduğunu iyi biliyorum drop sorunuyla birlikte.

Geri
Yukarı