Twitch yayını pikselleşiyor

xBruno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar OBS üzerinden yayın açıyorum ama artık bu konu şehir efsanesi gibi bir şey oldu bir sürü bu konu hakkında problemleri var ama kimse bu konu hakkında bir şey demiyor hepsi alakasız cevaplar veriyor sistemi aşağıya koyacağım sorun AMD ekran kartı olduğu için sanıyordum bu yüzde GTX 1660 alacaktım çünkü GTX veya RTX kartlarda NVENC özelliği var bu özellik yanlış bilmiyorsam, OBS üzerinden yayın kodlayıcısını NVIDIA New yaparsan ekran kartın NVENC yani ekstra yayın için CPU oluyor galiba bu da oyunlarda FPS düşmesini ve daha iyi görüntü kalitesi veriyor (YouTube NVIDIA resmi kanalında bununla ilgili güzel anlatılmış videosu var bu özellik olursa FPS ve görüntü sıkıntısı cekmezsınız ama tavsiye edil kart RTX kart, GTX pek iyi degiller mis duyduğum bilgilere göre bu yüzden bende AMD RX 570 8 GB ekran kartı var.

Yayın pikselleşiyor dedimki NVIDIA 1650S veya 1660 alsam bunlarda NVENC özelliği var yayında pikselleşme kalkar diye düşünüyorum ama elimdeki kartı satsam 1650S veya 1660 gibi kart bulmak zor bir de az daha pahali ekstra para koymak. İstemiyorum sonuçta pikselleşme sorunu gitmezse boşuna almis olacağım bu sorunu nasıl cözülceğini bilmiyorum bilen bir kişi yazabilir mi ya da benim sistemle aynı olup sadece ekran kartı 1650S veya 1660 olan varsa bana yazabilir mi? Ona da ekran da pikselleşme oluyor mu?

Bu bilgi çok önemli boşuna para hsrcamayayım. Artık sistem açıklıyorum internet download 80 upload 7.60 evde 3 kişi Wi-Fi kullanıyor. Bu yüzden 4500 bit 60 FPS açıyorum 4500 bit 30 FPS denedim yine aynı sorun devam ediyor. Dediğim gibi AMD 2. yayın için CPU yok ya o yüzden mi oluyor? 1660 olanlar yazabilir mi?

GPU: RX 570 8 GB 256 bit.
CPU: Ryzen 5 5600X.
RAM: Crucial 16 GB 2x8 3200 MHz.
Anakart: MSI MAG B550.
PSU: 500W 80p.
SSD: Samsung EVO.
İnternet dowload: 80.
İnternet upload: 7.60 / 7.80
Not: Evde Wi-Fi kullananlar olduğu için hepsini veremiyorum upload in bir de yayın için bana bir şey sormak istiyorsanız birazdan DC nick bırakırım ve ekran kartı konusu için bilgilendirme olursa sevinirim.
dc nick _xßruNo#0122

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı