Twitch yayınında yayında FPS düşüyor

mert dogukan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle, bir süredir yayın işine girmeye karar verdim askerlik vs dolayısıyla ara verdim bir süre geldim v etekrardan başlıyorum internetim 100/10 Mbps sistemim; R5 5600X - 32 GB 4*8 Corsair Vengeance Pro RGB - 1TB M.2 SSD - Sapphire RX580 4 GB ---- yayınımı genelde 1080p olarak vermek istiyorum ama inanılmaz bir bitrate tutarsızlığım var bunu en son Twitch server tester programıyla çözdüm sayılır ama 720p de bile artık oyunda değil ama yayında FPS düşüyor 60 FPS yayın veriyotum ama sanki 50-40 FPS gibi görüyorum ayrıyeten 720p yayın vermek istemiyorum çamur gibi oluyor görüntü 1080p için sistemim yetersizmi ya da internetimde sıkıntı mı var? Günün her saatınde saat farklılıklarından dolayı denedim yayın açmayı ama hepsinde aynı sonucu alıyorum işlemcim sağlam işlemciden de versem ekran kartından da versem sonuçlar aynı benimle ortalama aynı sistemi ve interneiti kullanan biri varsa bana yardımcı olabilir mi ayarları hakkında teşekkğrler şimdiden.

Anladığım kadarıyla oyunda sorun yok, yayın durumu yemyeşil ama yayında kasma oluyor. Bu durumda yayını yaptığın programın ayarlarını yapman lazım. OBS ise yayını ve kayıtı donanım veya yazılım olarak değiştirerek denemen lazım. Büyük ihtimalle sorun buradan kaynaklı.

Anladığım kadarıyla oyunda sorun yok, yayın durumu yemyeşil ama yayında kasma oluyor. Bu durumda yayını yaptığın programın ayarlarını yapman lazım. OBS ise yayını ve kayıtı donanım veya yazılım olarak değiştirerek denemen lazım. Büyük ihtimalle sorun buradan kaynaklı.
haklısın bu arada çünkü obs kullanırken yayın açtıpımda eskiden olmuyodu eski ayarlarıma döndüm yine aynı olmaya devam ediyor yayın aşırı yüklendi tarzında bi hata alıyorum yayının 2. dakkasında ve gidiyor twitch studio betaya geçtim şuanlık ama onda da server seçemiyorum otomatik seçtiği server da droplara neden oluyor daha iyi bi yayın aracı varmı onu da deneyeyim ?

Haklısın bu arada çünkü OBS kullanırken yayın açtıpımda eskiden olmuyordu eski ayarlarıma döndüm yine aynı olmaya devam ediyor yayın aşırı yüklendi tarzında bir hata alıyorum yayının 2. dakikasında ve gidiyor Twitch Studio betaya geçtim şu anlık ama onda da server seçemiyorum otomatik seçtiği server da droplara neden oluyor daha iyi bir yayın aracı var mı onu da deneyeyim?

OBS iyidir, sen müsait olduğunda YouTube'dan OBS kasma veya donma sorunu diye arat yayın çıkışında donanım nwec veya yazılım diye kısımlar var oralardan ayar yaparak kasma sorununu halledebilirsin. Olmazsa NVIDIA Shadow Play ile de yapabilirsin o biraz daha kolay.

OBS iyidir, sen müsait olduğunda YouTube'dan OBS kasma veya donma sorunu diye arat yayın çıkışında donanım nwec veya yazılım diye kısımlar var oralardan ayar yaparak kasma sorununu halledebilirsin. Olmazsa NVIDIA Shadow Play ile de yapabilirsin o biraz daha kolay.
nvdia çalıştıramıyorum amd ekran kartım :(

saat 7 gibi evde olurum. evet radeon adrenalin programı var ama orda kişiselleştirebileceğimiz çok farklı ayar yok zaten bütün modlar ayarlı olarak geliyor ve obs gibi programlarda ncodec vs gibi ibişi çıkıyor nvidia özel ayarı olarak ama amd de o ayarlar çıkmıyor sistemim yetersiz gibi düşünmeye başladım

Geri
Yukarı