Twitch yayınları için kamera önemli mi?

arthurxar

Decapat
Daha fazla  
30 yaşındayım, Twitch'te sürekli yayın yapmaya çalışıyorum. 6-7 ay ara verdim bebekten dolayı, şimdi ortalama 3-4 saatlik yayınlar yapıyorum ama daha prof olmak ve yayınımı güzelleştirmek için neler yapmalıyım? Sorularım dışında tavsiye verebilecek olan herkesi ve işimi kolaylaştıracağını düşündüğünüz her uygulamayı dinlemeye hazırım.
1 - Kameranın öne mi? Gerçekten 5-6 kişi izlenen yayınlarımı yükseğe çekebilir mi arka planım güzel değil maalesef ama masraf edip kamera alınır mı? Yine de?
2 - Twitch abone ifadeleri ayarları hatta genel olarak ifade ayarları nasıl ifade oluşturabilirim basit bir şekilde?( Video edit becerim Max canva CapCut falan )
3 - Yayınlardaki botlar otomatik olarak sansür ban YouTube linki paylaşı mı?( kanalımda adminlik yapacak vs kimsem olmadığından )
4 - yayın saatleri ve yayın süreleri sizde Prime time da girip 3-4 saat yayın süresi ideal mi yoksa daha farklı zamanlarda ünlü yayıncıların olmadığı anlarda fark yaratmaya çalışabilmek mi?
5- Kanal içeriği ( şu anda FM 2023 oynuyor ve aynı zamanda maç yorumları ve transfer değerlendirmeleri yapıyoruz işte bilgimiz ve dilimiz yettiğince chatle birlikte ) Karma içerik çok bozarmı mesela arada Bannerlord falan oynasam ya da farklı oyunlar yoksa tek bir şey üzerinden mi gitmeliyim?
6 - Oyun oynadığım yayınlarımı YouTube'da paylaşmak için yapılacak olan edit? Ben kes yapıştır işte bir iki özellik dışında yapamıyorum bunları cüzi bir miktara video başı yapacak insanlar var mı yoksa bir kursa yazılıp eğitim alıp öğrenmem mi gerekiyor?
7- Kanal ismi çok önemli mi? Yani şu anda 2 yıldır kullandığım bir kanal ismi var ama ben daha farklı bir şey olsun istiyorum şimdi reklam olmasın diye söylemeyeceğim ama kanal ismi için chat cpt olsun Google olsun çok araştırdım ancak kafama yatan bir şey bulamadım çok fazla mı takıyorum yoksa ciddi bir konu mu?
8-Reklam süreleri 1 saatte 3 dakika olan reklam süresini 1 saatte toplamda 7,5 dakikaya çıkarttım dün. Bundan sonraki yauınlarımı o şekilde yapmaya çalışacağım çünkü insana koyuyor 5 saatlik bir yayında ortalama 125 görüntülenmede burada toplam görüntülenmeden bahsediyorum 0, 05dolar kazanmak insanın morelini bir hayli bozuyor.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar yani sizlerin de ekstra tavsiye edeceğiniz bir şeyler varsa dinlemeye hazırım teşekkürederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstikrar önemli bence. FURKAN EMİRCE çok popüler ve eğlenceli birisi ama yayınları 600-1000 izleniyor. Ne beklediğin önemli.

Asunality var yayınları eğlenceli ama 30-40 izleniyor son bir yıldır. Bilmiyorum ilginç durumlar.

Öncelikle başlık için özürdilerim konunun kamera önemli mi ile pek alakası yok sorularımdan birtanesiydi sadece adminler öyle uygun görüp değiştirmişler... şimdi farkettim ilk mesaj giriş şeklinide değiştirmişler herkese selam verip teşekkürederek giriş yapmıştım orda ne gördüler anlayamadım…
Kanka yayıncı ismini verir misin bende FM ve futbol ile ilgiliyim. Hoşuma giderse ara sıra izlerim. Ayrıca kamera aşırı da önemli değil bence seni gösterecek kadar olması yeter.
kanal ismim dodgamee sorularımdan birtaneside buydu spor sohbetlerinden her türde oyunlar vs düşündüğüm için kanal ismini acaba değiştirmelimiyim son günlerde kanal ismi kafamı çok kurcalıyor.
Yayının daha çok izlenir mi bilmiyorum ama kamera gerçekten önemli kendimden örnek vermem gerekirse yüzünü görmediğim yayıncıyı izleyemiyorum video izliyormuşum gibi geliyor ama kameralı olunca yayın daha böyle bir muhabbet eder miş gibi oluyor.
cevabın için teşekkürediyorum uygun ama beni şöyle en azından 2-3 sene götürecek kamera arayışlarına başlayacağım sanırım.
İstikrar önemli bence. FURKAN EMİRCE çok popüler ve eğlenceli birisi ama yayınları 600-1000 izleniyor. Ne beklediğin önemli.

Asunality var yayınları eğlenceli ama 30-40 izleniyor son bir yıldır. Bilmiyorum ilginç durumlar.
evet malesef gerçekten ilginç durumlar özelliklede buralardan kazanmaya çalışmak dahada zor istikrar konusuna kesinlikle katılıyorum sorunları tek tek çözüp yayınları oturtmak zaman alıyor teşekkürler :)

Son düzenleme:
Öncelikle başlık için özürdilerim konunun kamera önemli mi ile pek alakası yok sorularımdan birtanesiydi sadece adminler öyle uygun görüp değiştirmişler...

kanal ismim dodgamee sorularımdan birtaneside buydu spor sohbetlerinden her türde oyunlar vs düşündüğüm için kanal ismini acaba değiştirmelimiyim son günlerde kanal ismi kafamı çok kurcalıyor.

cevabın için teşekkürediyorum uygun ama beni şöyle en azından 2-3 sene götürecek kamera arayışlarına başlayacağım sanırım.

evet malesef gerçekten ilginç durumlar özelliklede buralardan kazanmaya çalışmak dahada zor istikrar konusuna kesinlikle katılıyorum sorunları tek tek çözüp yayınları oturtmak zaman alıyor teşekkürler :)

Birde bence YouTube deneyin. Kesinlikle daha çok izleyiciniz olur. Twitch'te 200 izlenmeyi geçen yeni yayıncılar bulmak zor. YT daha bonkör tanıtım ve anasayfa konusunda.

Artık full time yayın yapacaksan kamera bence gerekli ancak işte hafta da 1 yayın açayım keyfine takılayım diyorsan gerek yok. Diğer konularda da yine full time yayın yapcaksan yardımcı olabilirim.

Bu tarz saydığın ekipman vs. tek başına önemli değil. Yayını bir bütün olarak düşünmen gerekiyor. En önemli şey senin öyle veya böyle yayında insanların ilgisini çekebiliyor olmandır. Gerisi bu işe bakış açın yani istikrarlı bir şekilde yayınlara devam etmen. Şans faktörü de maalesef var ancak bu imkansız birşey değil. Şahsi kanaatim bu yönde.

Birde bence YouTube deneyin. Kesinlikle daha çok izleyiciniz olur. Twitch'te 200 izlenmeyi geçen yeni yayıncılar bulmak zor. YT daha bonkör tanıtım ve anasayfa konusunda.
hiç yapmadım ama deneyebilirim
Artık full time yayın yapacaksan kamera bence gerekli ancak işte hafta da 1 yayın açayım keyfine takılayım diyorsan gerek yok. Diğer konularda da yine full time yayın yapcaksan yardımcı olabilirim.
Artık full time yayın var ve yardımcı olabilirsen memnun olurum
Bu tarz saydığın ekipman vs. tek başına önemli değil. Yayını bir bütün olarak düşünmen gerekiyor. En önemli şey senin öyle veya böyle yayında insanların ilgisini çekebiliyor olmandır. Gerisi bu işe bakış açın yani istikrarlı bir şekilde yayınlara devam etmen. Şans faktörü de maalesef var ancak bu imkansız birşey değil. Şahsi kanaatim bu yönde.
Yani şansda önemli evet ama denemek istiyorsak en iyisini yapmaya çalışmalıyız görsel olarakta bence de olmayacak birşey değil hayırlısı bakalım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı