Twitch/Youtube için mikrofon önerisi

Bordercore

Centipat
Merhaba,

Herhangi bir bütçe sorunum yok. Yayın yapmak ve video çekmek için mikrofon almak istiyorum. HyperX Quadcast alacaktım fakat ne Vatan'da ne de diğer yerlerde stokta değil. Aynı şekilde Rode NT-USB için de durumlar aynı. Hiçbir yerde stokta yok. Razer'ın Seiren Emote mikrofonu var. Türkiye'de hiçbir kanalda incelemesini bulamadım. Yaklaşık 1k-1,5k arası fiyatı değişiyor ama bu paraya değer mi? Blue Yeti mikrofonları nasıl? Blue Yeti Blackout almayı düşünüyorum fakat ortam sesini çok fazla alıyor vesaire gibi yorumlara rastladım. HyperX Quadcast veya Rode NT-USB mikrofonlarının stoklara gelmesini beklemeli miyim? Beklersem bile ne kadar sürede stoklara gelir ki? Stok durumu ile ilgili hiçbir bilgim olmadığından, sizlerin görüşlerini merak ediyorum.

Genel olarak oyun yayınları yapmayı düşünüyorum. Ekstra olarak yine oyunlarla ilgili Youtube kanalı açacağım. Kamera, donanım, ekipman gibi hiçbir sorunum yok. Tek eksiğim mikrofon. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksiğim yok ve almışken en iyisini alayım diyorsunuz tamam ama Seiren Emote olmazda Seiren X oluverir. Bence çok takılmayın, çoğu kaliteli kulaklıkların mikrofonu bilene güzel ses veriyorken orta-üst düzey arası bir mikrofon işini görür diye düşünüyorum. Bu arada mikrofonlardan anladığımdan değil sadece kararsız kalmaman adına yorum yazmak istedim.

Geri
Yukarı