YouTube için mikrofon ve webcam onerisi

OrhanYaman

Decapat
Daha fazla  
YouTube'a içerik üretiyorum webcam için şu an aklımda Everest 1080p schd03 modeli var 400 TL'ye 2.eli bulunuyor mikrofon kısmında ise Fifine a6v modelini düşünüyorum bu da 2.el yaklaşık 1.200-1.300 TL'ye buldum seçimler sizce iyi mi veya bu fiyata bunu alsan daha iyi olur diyeceğiniz bir model var mı?

Bütçe belli mi? Düşük bütçeli alacaksın sanırım. Yıllardır bu işte biri olarak birçok mikrofon ve birçok kamera kullandım. Fifine modelleri yeni geldi piyasaya fiyat performans olarak. Eğer sesin çok bas bariton değilse işini görür başlangıç olarak. Kamerada Elgato facecam öneririm bence webcam olarak alınabilecek en iyisi bu. 4K sıda var ama gerek yok fazla masrafa. Zaman geçtikçe her şey pahalanıyor o yüzden bence kamera da paraya kıy. 2. el de bulursun muhtemelen.

Bütçe belli mi? Düşük bütçeli alacaksın sanırım. Yıllardır bu işte biri olarak birçok mikrofon ve birçok kamera kullandım. Fifine modelleri yeni geldi piyasaya fiyat performans olarak. Eğer sesin çok bas bariton değilse işini görür başlangıç olarak. Kamerada Elgato facecam öneririm bence webcam olarak alınabilecek en iyisi bu. 4K sıda var ama gerek yok fazla masrafa. Zaman geçtikçe her şey pahalanıyor o yüzden bence kamera da paraya kıy. 2. el de bulursun muhtemelen.
Hocam, evde müzik kaydı için hangi mikrofon ve kamera önerirsiniz? Kardeşim cep telefonu ile kaydediyor ve daha iyi bir seçeneğe de yanaşmıyor. Onu ikna edecek ürünler önerebilir misiniz?

Vallahi ceptelefonu iyi ise eğer camo Studio uygulamsını satın alırsanız bayağı kaliteli webcam oluyor. Onun dışında eğer webcam alalım bütçe düşük diyorsanız bence elgatowebcam iş görür diğerleri bayağı kalitesiz oluyor. Para verelim diyorsanız Sony ZV-E10 + sigma 16mm lens ikilisi ömürlük kalite sağlar. Mikrofonda Rode ürünleri iyidir bende procaster var ama bütçe o kadar değil diye düşünüyorum o yüzden Fifine ile başlayabilirsiniz. Tabii profesyonel müzik kaydedecekseniz bence bütçeyi yükseltmelisiniz.

Bütçe ortalama 1800 kadar mik kısmında beklentim oyun oynarken klavye sesi mikradfona rahatsız edici şekilde ses gelmesin vs Elgato çok pahalı.

Logitech'den kameralara bakabilirsin o zaman. Mikrofon olarak o fiyatlara çevre sesini çok almayan Mic zor. Noise gate ayarları ile konuşmadığın anda zaten bütün sesleri kesersin. Dinamik mikrofonlar bayağı iyidir çevre sesi almama konusunda.

Geri
Yukarı