Çözüldü Twitch'de 35Mbps hız ile 720P yayın izlenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mutlu Arıcık

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Arcadia Bay
Arkadaşlar hız testini ekran görüntüsü ve link olarak bıraktım, Vodafone fiber 35Mbps paketini kullanıyorum ayda 75TL, interneti uydudan alıyoruz, internetten çok memnunum 1.5 yıldır hiçbir sorun yaşamadım ama Twitch'de bir türlü akıcı yayın izleyemiyorum 480P de bile ikide bir donuyor bunun bir çözümü var mı? Opera kullanıyorum ama Edge ve Chrome tarayıcılarında da denedim durum aynı şekilde.

Hız Testi

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
İnternet sağlayıcısından kaynaklı olabilir. Daha önceden Türk telekom ve Türk NET kullanıcıları 1-2 gün Twitch girememesi gibi sorunlar yaşanmıştı. Şu anda Twitch herhangi bir sorun yaşamadan yayın izleyebiliyorum. Türk telekom kullanıyorum.

İlk olarak modemi yeniden başlatın.
Sonra bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını ve ön belleğini sıfırlayın.
Opera tarayıcısını güncelleyin.
Screenshot_11.png
Bağlantılarda Opera için ayarlar ve Windows 10 ağ kullanan hizmetleri kapatmayı gösterdim. O ayarları da kontrol edin.
Ayrıca tarayıcıda kullandığın uzantılar nelerdir?
Twitch ayarlarından düşük geçikmeyi kapatmayı deneyebilirsin.
O ayarı kapattım, çerezleri de temizledim geçmişimi de uygulamadan da denedim ama hala aynı, sanırım sorun Twitch'de çünkü Netlflix, Youtube, Dlive gibi platformlarda 1080p60FPS izliyorum akıcı bir şekilde, online oyunlarda 12ms sabit oynuyorum indirme hızım 3.5MB/sn,4.0MB/sn arası ama ne hikmetse Twitch'de 160p'de yayın izlenmiyor cidden bu duruma üzülüyorum. Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum bana çözüm aradığınız için ama sorunu malesef çözemedim. :(

O ayarı kapattım, çerezleri de temizledim geçmişimi de uygulamadan da denedim ama hala aynı, sanırım sorun Twitch'de çünkü netlflix, YouTube, dlive gibi platformlarda 1080P60FPS izliyorum akıcı bir şekilde, Online oyunlarda 12MS sabit oynuyorum indirme hızım 3.5MB/sn,4.0MB/sn arası ama ne hikmetse Twitch'de 160P'de yayın izlenmiyor cidden bu duruma üzülüyorum. Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum bana çözüm aradığınız için ama sorunu maalesef çözemedim. :(

Benim için zevkti inşallah sorununu çözersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde ping değeri ile alakalıdır bu donma muhabbetleri. 100 mbit internete sahibim bende de donmalar oluyor. İnternet sağlayıcın ile görüşmeni tavsiye ederim.

İnternet sağlayıcısından kaynaklı olabilir. Daha önceden Türk telekom ve Türk NET kullanıcıları 1-2 gün Twitch girememesi gibi sorunlar yaşanmıştı. Şu anda Twitch herhangi bir sorun yaşamadan yayın izleyebiliyorum. Türk telekom kullanıyorum.

İlk olarak modemi yeniden başlatın.
Sonra bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını ve ön belleğini sıfırlayın.
Opera tarayıcısını güncelleyin.
Screenshot_11.png
Bağlantılarda Opera için ayarlar ve Windows 10 ağ kullanan hizmetleri kapatmayı gösterdim. O ayarları da kontrol edin.
Ayrıca tarayıcıda kullandığın uzantılar nelerdir?

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar bu sorunu yaşayanlar için çözümü buldum ve sizinle paylaşacağım.

Herhangi VPN'den veya Opera kullananlar Opera VPN'ini aktifleştirip konumunuzu Avrupa olarak seçiyorsunuz ve akıcı bir şekilde yayınları izliyorsunuz. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı