Twitch'de nasıl izlenilir?

@DenizAykan hocam bence Twitch biraz bırakıp YouTube içerik çıkarın Twitch'den sizi önce görecekler, beğenecekler ondan sonra izleyecekler. O iş zor. Önce YouTube'dan başlayın kitle toplayınca Twitch geçersiniz. Ben Payday 2 oynarken bir video atmıştım 1 saate yakın, 2 ayda 4K izlendi herhalde belki uğraşsaydım daha iyi olabilirdi. Sizde bu şekilde videolar yükleyin. Ama LoL TFT gibi oyunlar tutar mı bilemiyorum.

YouTube Shorts'dan artık LoL de ne yapılıyor bilmiyorum ama yapılması zor hareketler yaptığınız kısımları paylaşın takipçi ve izlenme kasarsınız ve eminim ki Twitch'de yakalayamadığınız başarıyı mutlaka YouTube'da yakalayacaksınız.

hocam bütün bu dediklerin bende mevcut olan şeyler fakat izleyici gelmediği sürece kendi başıma palyaçoluk yapmam pek bir anlam taşımayacak ya da espirili olmam. Benim istediğim şöyle 3 5 izleyici sabit bi gelse direk dursa muhabbetimi çeviririm zaten daha sonra katılanlarıda tutmayı başarabilirim. Fakat o 3 5 kişi sınırını bir türlü aşamıyorum
Sadece Twitch'te olma başka platformlarda da aktif ol, talentlara falan yanla belki birşey çıkar. Yani internettesin, sınırsız imkan ve alternatif. Hepsini değerlendir.

Sadece Twitch'te olma başka platformlarda da aktif ol, talentlara falan yanla belki birşey çıkar. Yani internettesin, sınırsız imkan ve alternatif. Hepsini değerlendir.
talentler nedir bu terime yabancıyım açıklayabilir misiniz ?
@DenizAykan hocam bence Twitch biraz bırakıp YouTube içerik çıkarın Twitch'den sizi önce görecekler, beğenecekler ondan sonra izleyecekler. O iş zor. Önce YouTube'dan başlayın kitle toplayınca Twitch geçersiniz. Ben Payday 2 oynarken bir video atmıştım 1 saate yakın, 2 ayda 4K izlendi herhalde belki uğraşsaydım daha iyi olabilirdi. Sizde bu şekilde videolar yükleyin. Ama LoL TFT gibi oyunlar tutar mı bilemiyorum.

YouTube Shorts'dan artık LoL de ne yapılıyor bilmiyorum ama yapılması zor hareketler yaptığınız kısımları paylaşın takipçi ve izlenme kasarsınız ve eminim ki Twitch'de yakalayamadığınız başarıyı mutlaka YouTube'da yakalayacaksınız.
Youtubeye video yapmakta zorluk çekiyorum ama başlayacağım video editleme kısmı hiç bilmediğim konular fakat öğrenmeye çalışıyorum premiere pro kullanmak istedim o da ücretli ve çok karışık geldi twitchten kesitler alarak yapmaya çalışıcam birşeyler yayınlarımı kesitler halinde youtubede paylaşayım istiyorum ama genelde dediğim gibi 10 saatlik yayında neredeyse hiç kimse olmadığı için muhabbette dönmüyor konuşma olmuyor fakat müzik koyabilirim diye düşündüm o tarz videolara bilemiyorum

YouTube'a video yapmakta zorluk çekiyorum ama başlayacağım video editleme kısmı hiç bilmediğim konular fakat öğrenmeye çalışıyorum Premiere Pro kullanmak istedim o da ücretli ve çok karışık geldi Twitch'ten kesitler alarak yapmaya çalışacağım bir şeyler yayınlarımı kesitler halinde YouTube'da paylaşayım istiyorum ama genelde dediğim gibi 10 saatlik yayında neredeyse hiç kimse olmadığı için muhabbette dönmüyor konuşma olmuyor fakat müzik koyabilirim diye düşündüm o tarz videolara bilemiyorum.

Hocam denediğim işlerden bilerek şunu söyleyeyim, bir şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışmayın edit şu an bilmiyor olabilirsiniz ama elinizden geleni yapın yollayın videoyu eminim izleyen olacaktır. Piyasaya odaklı oyunlar oynayın videolar çekin.

Yayın kesitini paylaşırsınız evet ama yayında konuşmuyorsunuz izleyen olmadığı için YT de böyle olursanız orada da izlenmez YouTube özel seriye başlayın. Videolarınız uzun olmasın Max 10dk

RimWorld gibi oyunlar oynayabilirsiniz en basitinden Clash of Clans bile izleniyor. 6 ay önce 300 izlenen adam şu an 20-30k arası izleniyor. (Clash çekerseniz yardımcı olurum)

Bana göre Twitch'e değil YouTube odaklanın.

@DenizAykan size çılgın hareketler yapın talentlara katılın gibi şeyler söylenmiş ama bunların pek gerçekçi öneriler olduğunu düşünmüyorum. Twitch'e verdiğiniz 6 saatin 4'ünü YouTube verirseniz gelişmemeniz elde değil.

Son düzenleme:
Hocam denediğim işlerden bilerek şunu söyleyeyim, bir şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışmayın edit şu an bilmiyor olabilirsiniz ama elinizden geleni yapın yollayın videoyu eminim izleyen olacaktır. Piyasaya odaklı oyunlar oynayın videolar çekin.

Yayın kesitini paylaşırsınız evet ama yayında konuşmuyorsunuz izleyen olmadığı için YT de böyle olursanız orada da izlenmez YouTube özel seriye başlayın. Videolarınız uzun olmasın Max 10dk

RimWorld gibi oyunlar oynayabilirsiniz en basitinden Clash of Clans bile izleniyor. 6 ay önce 300 izlenen adam şu an 20-30k arası izleniyor. (Clash çekerseniz yardımcı olurum)

Bana göre Twitch'e değil YouTube odaklanın.
tavsiyeniz üzerine yoğunlaşıp daha fazla vakit ayırıcam bu konu da fakat clash of clans daha önce oynamış olduğum bir oyun değil ve pek bir ilgimi çekmiyor sırf yapmış olmak için de bir şeyi yapmak istemiyorum bana eziyet olabilir . Ama diğer oyunlar için edit kısmını çok profesyonel bir şekilde olsun diye uğraşmıcam öyle olduğunda hep bir eksik oluyor çünkü dediniğiniz gibi bir yerden başlamalıyım çok teşekkür ederim. aylardır saatlerce tek başıma geçen yayınlardan sonra şurada bir kaç kişiyle iletişim kurmak bile beni biraz olsun motive etti . Sağolun

Tavsiyeniz üzerine yoğunlaşıp daha fazla vakit ayırıcam bu konu da fakat Clash of Clans daha önce oynamış olduğum bir oyun değil ve pek bir ilgimi çekmiyor sırf yapmış olmak için de bir şeyi yapmak istemiyorum bana eziyet olabilir. Ama diğer oyunlar için edit kısmını çok profesyonel bir şekilde olsun diye uğraşmayacağım öyle olduğunda hep bir eksik oluyor çünkü dediniğiniz gibi bir yerden başlamalıyım çok teşekkür ederim. Aylardır saatlerce tek başıma geçen yayınlardan sonra şurada birkaç kişiyle iletişim kurmak bile beni biraz olsun motive etti. Sağ olun.

Rica ederim hocam. YouTube başlayınca onunla alakaklı bir konu açın oradan yardımcı oluruz.

Edit işlerini girişlerde ve videoyu kısaltırken kullanın. Aralarda komik yerlerde ekrana yazılar eklersiniz oldu bitti. Videoyu izleyecek kişi İngiltere prensi değil.

Talentler nedir bu terime yabancıyım açıklayabilir misiniz?
Bir nevi kiralık grup, örnek vermem gerekirse BBL mesela. Bu tür şirketlerde bir sözleşmeniz olur bu 1 ila 2 yıl gibidir en yaygın olanları. Size sponsorlar ayarlarlar, bazen o yayıncıların yayınlarında kendinizi gösterirsiniz izleyicilerin ilgisini çekersiniz ve izleyici kazanabilirsiniz (içeriğe bağlı olarak) ama sözleşmeye görede gelirinizden belirli bir miktar alırlar. Küçük yayıncı için iyi bir şey ama 500-1000 arası izlenen orta yayıncılar için sömürü olur ve bu oranlarda %50-70 arasıdır.

Bir nevi kiralık grup, örnek vermem gerekirse BBL mesela. Bu tür şirketlerde bir sözleşmeniz olur bu 1 ila 2 yıl gibidir en yaygın olanları. Size sponsorlar ayarlarlar, bazen o yayıncıların yayınlarında kendinizi gösterirsiniz izleyicilerin ilgisini çekersiniz ve izleyici kazanabilirsiniz (içeriğe bağlı olarak) ama sözleşmeye görede gelirinizden belirli bir miktar alırlar. Küçük yayıncı için iyi bir şey ama 500-1000 arası izlenen orta yayıncılar için sömürü olur ve bu oranlarda %50-70 arasıdır.
bu talentlere nereden ulaşabilirim peki ?

Geri
Yukarı