Twitch'te gelişmek için ne yapılmalı?

Ortalama izlenme sayınız kaç?

Ortalama izlenme sayım yok yeni başlayacağım.

Hocam yayın kesitlerinizi YouTube'dan paylaşabilirsiniz, yayınlarınızdaki en komik ve eğlenceli anları kısaltıp edit ile shorts haline getirebilirsiniz ki YouTube şu an shortsa çok önem veren bir platform. Onun dışında şu anda yeni yayıncıların çok yaptığı fake bir fan hesabı açıp oradan yayınlarınızdaki en eğlenceli anları Reels yapabilirsiniz, reelsede çok önem veriyorlar. Sıfırdan Twitch'de izleyici kazanmak çok zor misal tanımaadğım birini izlemek istemezdim özellikle az da takipçisi varsa ve az izleniyorsa. Dediklerimi yapabilirsiniz, başarılar. (yaptığınız shorts ve Reels'ler bol editli ve izleyiciyi sıkmadan izletebilecek şekilde olsun hocam öyle sadece kısaltıp koymayın ve videoların sonuna mutlaka outro ekleyin orada Twitch hesabınızı veya instanızı falan tanıtın)

Aslında dediğiniz doğru edit yapmayı öğrenip shorts videolarını yapmayı düşüneceğim daha etkili olur. Teşekkür ederim.

Peki bir şey soracağım ekran için tavsiyeniz var mı chat gibi vb.
Hocam chat fazla gözükürse açıkcası rahatsız ediyor beni sol altta küçük bir şekilde dursa bence idealdir ve hafif saydam olursa bence daha hoş duruyor. Bağış barı falan eklemeyin bence, şahsen bağış barı olan yayınları aktif bir twitch izleyicisi olarak pek izlemiyorum göz zevkime hitap etmiyor açıkcası. Cam açıcaksanızda onuda fazla büyük yapmayın hocam yayına göre şekillendirirsiniz zaten.

Hocam chat fazla gözükürse açıkçası rahatsız ediyor beni sol altta küçük bir şekilde dursa bence idealdir ve hafif saydam olursa bence daha hoş duruyor. Bağış barı falan eklemeyin bence, şahsen bağış barı olan yayınları aktif bir Twitch izleyicisi olarak pek izlemiyorum göz zevkime hitap etmiyor açıkçası. Cam açıcaksanızda onu da fazla büyük yapmayın hocam yayına göre şekillendirirsiniz zaten.

Normal bir büyüklükte sağ alta chat koydum bağış barı falan bende pek sevmiyorum cam şu anlık açmayacağım bir de sol üste Valorant rank olayını koydum o kadar yani çok da ekranı kaplamak istemedim.

Normal bir büyüklükte sağ alta chat koydum bağış barı falan bende pek sevmiyorum cam şu anlık açmayacağım bir de sol üste Valorant rank olayını koydum o kadar yani çok da ekranı kaplamak istemedim.
Güzel ozaman hocam yayında enerjik olmanız izleyiciyi yayında tutar, tabi deli deli hareketler yapmayın o ayrı. Onun dışında mikrafon kalitesi çok önemli cam yoksa ve açmiycaksanız telefondan mic yapabilirsiniz diye biliyorum. Şahsen tel mici kulaklık micinden daha iyi bence.

Güzel o zaman hocam yayında enerjik olmanız izleyiciyi yayında tutar, tabii deli deli hareketler yapmayın o ayrı. Onun dışında mikrofon kalitesi çok önemli cam yoksa ve açmayacaksanız telefondan Mic yapabilirsiniz diye biliyorum. Şahsen tel Mic'i kulaklık micinden daha iyi bence.

Tel Mic'i nasıl yapılıyor? Şu an kulaklık Mic'im çok iyi değil çünküde ;/ kötüde değil bu arada pek.

Geri
Yukarı