Twitch'te Yayın için OBS Ayarları ve Lag Sorunu

x264 kodlayıcısını NVEC ayarı olarak değiştirin.

İşlemciden yayın yapıyor bilgisayariniz işlemciyi yoruyor büyük ihtimal yayın yaparken, Ekran kartından yayın yapmasını ayarlayın % 90 oranla sorun çözülecektir.

Ayrıca

1- Bilgisayarınızdan Başlat > Çalıştır yolunu izleyerek, karşınıza gelen ekrana cmd yazdıktan sonra Tamam butonuna basınız. (Dilerseniz Başlat+R tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz)
calistir.png

2- Karşınıza gelen dos ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak, her bir komutu yazdıktan sonra klavyenizden enter tuşuna basınız.
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit
dns-dos.jpg

Bu işlemlerden sonra DNS önbelleği başarıyla temizlemiş olacaksınız. Web tarayıcınızı yeniden başlatarak erişimlerinizi kontrol etmenizi öneririm.

Eki Görüntüle 346088

İşlemciden yayın yapıyorsunuz demişsiniz, o ayarı nasıl değiştireceğim?

Ee yani sonuç ne anlamadım ben. Ben 4000 ile 5000 arası bitrate veriyorum yayınlarımda aksine 0 lag ve ping ve oynadığım oyun yüksek grafikli mgame oyunu. Benim anlamadığım olay yorum atmanızdaki neden nedir?
Yüksek grafik ile "lag" ve "ping"i nasıl bağdaştırdın? Mgame dediğin, Knight Online'ın yapımcısı olan şirket mi, başka bir şey mi söylemeye çalıştın? Arkadaş CS:GO yayını yaparken sıkıntı yaşadığını söylemiş, CS:GO şu ana kadar oynamış olduğum ping'e ve lag spikelarına en duyarlı oyun olabilir. VDSL ile yapılıyorsa, iyice kötü oluyor durum. 10 Mbps upload ile 1500 bitrate'de spike attığını biliyorum. Tecrübesizce, bilmeden, anlamadan yorum yapmaktan ne kadar hoşlanıyorsunuz arkadaş ya.

Yüksek grafik ile "lag" ve "ping"i nasıl bağdaştırdın? Mgame dediğin, Knight Online'ın yapımcısı olan şirket mi, başka bir şey mi söylemeye çalıştın? Arkadaş CS:GO yayını yaparken sıkıntı yaşadığını söylemiş, CS:GO şu ana kadar oynamış olduğum ping'e ve lag spikelarına en duyarlı oyun olabilir. VDSL ile yapılıyorsa, iyice kötü oluyor durum. 10 Mbps upload ile 1500 bitrate'de spike attığını biliyorum. Tecrübesizce, bilmeden, anlamadan yorum yapmaktan ne kadar hoşlanıyorsunuz arkadaş ya.

:) :) :) VDSL kullandın ve 10 Mbps upload aldın öylemi baya iyiymiş hangi paket o acaba? 1500 Bitrate verip lag yaşatan :) sana youtube yayın linkimi bırakıyorum kanalı incele 4000 bitrate verip yayına 0 Lag ile oyun oynuyorum. Ömrü hayatım boyunca hiç CS:GO oynamadım Allah oynamayıda nasip etmesin, 98 yılında UO oynuyordum 2004 Yılında Knight Online başladım. Başka oyun bilmem Linke tıkla cam gibi yayın izle.

:):):) VDSL kullandın ve 10 Mbps upload aldın öyle mi baya iyiymiş hangi paket o acaba? 1500 Bitrate verip lag yaşatan :) sana youtube yayın linkimi bırakıyorum kanalı incele 4000 bitrate verip yayına 0 Lag ile oyun oynuyorum. Ömrü hayatım boyunca hiç CS:GO oynamadım Allah oynamayı da nasip etmesin, 98 yılında UO oynuyordum 2004 Yılında Knight Online başladım. Başka oyun bilmem Linke tıkla cam gibi yayın izle.
Uydunet, ekstra upload paketi alıyordum (100GB 10 Mbps 20₺ gibi). Dediğim gibi, bilmeden, tecrübe etmeden konuşmayı ne kadar seviyorsun ya...

Dediklerinizi harfiyen yaptım düzelme olmadı. Hala sorunum devam ediyor.
Arkadaş tamamen donanımdan kaynaklı sorunları çözmek için bir öneri yaptı çünkü.

Ya kardeşim Allah aşkına işine bak neyi ispatlamaya çalışıyorsun şu anda anlamadım bana onu açıkla açıklayamıyorsan konuşma. Tamam siz haklısınız en iyisini sizler biliyorsunuz ha akranım ol gel bu arada ondan sonra bu teknik konuları konuşalım.
Neyi ispatlamaya çalışacağım ben? :D Konuyu niye direk yaşa bağlıyorsun? Sosyal'de senden de benden de genç olup bilgi olarak bizi 3'e katlayıp 5'e bölebilecek üyeler var. Neyin egosu bu? Bilmediğin bir konuda hala bilgin varmış gibi diretiyorsun, yapma. Bir de adamdan TeamViewer istiyorsun...

Adamın donanımları
  • i5 8600K
  • GTX 1070Ti
  • 16GB DDR4 3000MHz
Bu donanımlarla yayın yapıyor ve lag oluşturuyor öylemi anlıyorum. @IBO. kardeşim Allah senin yardımcın olsun. İyi geceler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı