Twitch'ten gelen "hesabınızda şüpheli bir etkinlik tespit edildi." maili

Bariz oltalama (phishing) maili. Hiçbir firma hele ki sizin IP numaranızı dair istemez. Gerekirse yasal yoluyla kendi sisteminde (Twitch) IP numaranızı çıkartır. Rica etsem, gönderen adresi buraya paylaşın.

Ekleme: Açıkçası doğrulama açısından IP numaranızı istemiş olabilirlar ama halen şüphe ile yaklaşıyorum bu mevzuda.

Maili yanıtlamayınız demiş tekrar okuyunca gördüm. Destek kısmından yazarsan sorun olmaz zaten twitch sitesine girip oradan yaz.

Dosya Ekleri

• Ad3sz.png
    Ad3sz.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 233
Son düzenleme:
Twitch'te ödenebilirlik kısmım dün "Ödenebilir"di. Lakin mailden sonra "Bekleme"de olmuş. O yüzden scam maili olduğunu düşünmüyorum.

Bu arada outlook otomatik olarak çeviriyor yoksa mail İngilizce.
Dediğin gibiyse evet Twitch atmış gözüküyor. Son olaylar neticesinde atılmış olabilir. Sen yine de iletişim kur.

Son durum nedir acaba öğrenebilir miyim ? aynı mail birkaç gün önce bana da geldi de.
@Lysate son durum nedir kanalını kurtarabildin mi ?

Son düzenleme:
Aynı mail dün bana da geldi bilgileri eksiksiz doldurdum ve gönderdim. Cevaplanması ne kadar sürüyor bilginiz var mı? Ya da size cevap verdiler mi?

ben de aynı maili aldım, bir süredir yayın yapıyorum. gerekli istenilenleri gönderdim ki işin ilginç tarafı dün benim instagram hesabıma da biri girmeye çalıştı bilgisayarımda keyloger olabilir format atacağım, konu sahibi arkadaş ve benzer problem yaşayan arkadaşlar ne gibi bir gelişme var haber verebilir mi

Yeni konular

Geri
Yukarı