Twitter 13 yaş hatası nasıl düzeltilir?

Learnof

Decapat
Yer
Detroit
Evet bugün sizlerle Twitter hesabınızda yaşınızı girdikten sonra 13 yaşından küçük olduğunuzu iddia eden aslında 13 yaşında büyük olduğunuzu onaylatamadığınız bir sorun ile birlikteyiz. Dün öğle saatlerinde doğum günüm yaklaştığı için Twitter hesabıma doğum tarihi eklemek istemiştim fakat 2013 yılında 13 yaşımdan küçük olduğum için Twitter hesabımı bir anda kapattı kilitledi. Forumlarda gezdiğim zaman çoğu kişinin destek ekibi ile görüşüp aylarca hesabını açamadığı ve doğrulayamadığını gördüm başta bir tedirgin olmuştum ama beklemekten başka çarem yoktu. Şimdi size yaşadığım adımları ve yapmanız gerekenleri anlatayım.

Öncelikle üstte vermiş olduğum linkten adımları başlatmanız gerekmektedir. Eğer link ben bu yazıyı yazdıktan sonra işlevini kaybetmiş ise zaten Twitter hesabınıza girmeye çalıştığınızda bu sayfa ile karşılaşacaksınız.

İkinci adımda ise bilgileri doldurduktan sonra kendinize ait olan kimliğinizin fotoğrafını istenilen yere yükleyiniz.
Sonrasında yüklediğiniz zaman size şu şekilde bir mail gelecektir:
1648633555561.png

Bu mail kontrolünden bir kaç saat sonra eğer attığınız bilgiler kendinize ait ve şu an 13 yaşından büyük iseniz (14 yaşında bile olsanız dahi) hesabınızın açılması için işlemler başlatılacaktır.

Daha sonrasında hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışarak aynı şekilde tekrar kimlik bilgilerinizi istenilen yere yükleyiniz. Bunun sebebi Twitter çok yoğun olduğu için gözden kaçabiliyor aylarca bekleyebiliyorsunuz. İkinci açtırma talebini de gönderdikten sonra önceki göndermiş olduğunuz talebin üstüne ekleyerek ikisini birleştirip konunun çözümü için sürecin başlatıldığını size iletiyorlar.

1648633733470.png

Yaklaşık 2 3 saat sonra kontroller bittiğinde size şu şekilde mail gelecektir:
1648633844621.png

Forumda ve bir çok yerde okuduğuma göre insanlar genel olarak Canlandırma Aracı'nın Twitter'a giriş yaptıktan sonra aktif olmaması ve hala sizden kimlik isteme yerinde takılmış gibi gözüküyor.
Bunu açıklamak gerekirse hesabınız 1 gün kadar Canlandırma aracı aktif olana dek kimlik isteme sayfasında gözükecektir.
Bu aşamada yapmanız gereken tek şey beklemek.
1 gün geçtikten sonra hesabınıza tekar girdiğinizde başka bir sayfa ile karşılaşacaksınız Canlandırma Aracı aktif bir şekilde gözükecektir.

1648634056572.png

Bu şekilde bir onay ekranı karşınıza gelecektir.
Benim hesabım 13 yaşından büyük olduğu için 13 yaş öncesi Tweetlerim silinmedi ama eğer 14 yaşına yeni girmiş ve hesabınızda 13 yaşında çok fazla Tweet paylaşmış beğeni yapmış iseniz hepsi silinecektir.

Eki Görüntüle 1346020

Bu mail, Canlandırma aracını kullandıktan 2 3 dakika sonrasında gelmektedir.
Hesabınıza 30 gün içinde tekrar giriş yaparak aktif etmelisiniz, eğer ki giriş yapmazsanız 30 gün içinde hesabınız sonsuza dek silinir.

Ayrıca bahsetmek istiyorum ki hesabı açtıktan sonra bir süreliğine takip ettikleriniz ve takipçileriniz ''0'' olarak gözükecektir. Merak etmeyin 24 saat içerisinde tekrar eski haline döner.
Profil fotoğrafınız, biyografiniz, kapak fotoğrafınız ve eğer varsa profilinizde bulunan internet sitesi silinecektir.

Bu adımlarda asla ama asla yapmamanız gerekenler:

• Kimliğiniz üzerinde bazı shop programları ile tarih oynaması yapmayınız.
  • Size ait olmayan bir kimliği göndermeyiniz.
  • Kimlikte adınız ve doğum tarihiniz okunur şekilde gönderiniz.
  • Sabırsız davranıp Twitter'ın destek kısmında ''hesabım çalındı, hesabıma erişim sağlayamıyorum ya da şifremi unuttum'' gibi yöntemleri kullanmayınız.
  • En fazla 2 destek talebi ayrıca ikisini de aynı mail adresini yazarak gönderiniz.

Eğer her şeye rağmen olmazsa size gönderilmiş olan maillerden birisine yanıt vererek hesabınızı ''ebeveyn denetimi altında'' açtırmayı talep edebilirsiniz.

Başımdan geçenleri izlediğim adımları kısaca sizlere anlatmak istedim.

Doğru adımları izledikten sonra hesabınızın açılmaması için bir engel yoktur.

Direkt 18 yaş üstü yaş girin. Bunlarla uğraşacağınıza.

Evet bu konuya da açıklık getireyim. 18 yaş girdikten sonra kendi gerçek doğum tarihinizi girmeye çalıştığınızda aradaki fark 13'ten düşük ise hesabınız tekrar kilitlenecektir.
Doğru olan kendi yaşınızı girmenizdir. 14 yaşında olsanız bile.
Ayrıca Twitter her ne kadar cinsel ve şiddet içerikli video ve paylaşımları kişiler için görünmez kılsa da bu kapanmayacak bir şey değil.
Bu yüzden 13 ve 13 yaş altı kesim için o yaşlarda zararlı içeriktir.

Evet bu konuya da açıklık getireyim. 18 yaş girdikten sonra kendi gerçek doğum tarihinizi girmeye çalıştığınızda aradaki fark 13'ten düşük ise hesabınız tekrar kilitlenecektir.
Direkt 18 yaş üstü yaş girin. Bunlarla uğraşacağınıza.

9 yaşında iken açtığım hesaba şimdi, 17 yaşında olmama rağmen doğum günümü girince hesap kilitlendi.

@Learnof Instagram versiyonunu da yakın mıdır acaba ? Ben kimlik fotoğraf her şey yolladım hala bekliyorum.
Instagram ve Twitter kuruluş olarak farklı kişilere ait internet platformlarıdır. Instagramın kuralları Twitter'a göre daha katı olduğu için yaş kısıtlaması geleceğini sanmıyorum.
Ne kadar süredir bekliyorsunuz? Bu işlemlerin ilerleyişine göre değişmekle birlikte 1 ay kadar sürdüğünü belirtmek isterim.

Instagram ve Twitter kuruluş olarak farklı kişilere ait internet platformlarıdır. Instagram'ın kuralları Twitter'a göre daha katı olduğu için yaş kısıtlaması geleceğini sanmıyorum.
Ne kadar süredir bekliyorsunuz? Bu işlemlerin ilerleyişine göre değişmekle birlikte 1 ay kadar sürdüğünü belirtmek isterim.

5 gün oldu hesap önemli değil. Biri mesaj atmış atan kişiyi öğrenmek istiyorum.

5 gün oldu hesap önemli değil. Biri mesaj atmış atan kişiyi öğrenmek istiyorum.

Nasil itiraz edilir Twittieda? Zahmet değilse soyler misiniz? Benim Twitter kilitlendi bir aydir kilitli. Yastan dolayi dogum tarihini kaydederken kilitlendi, kimlik attım cevap yok. Lütfen nereye girip itiraz ediyorsun yazar misiniz?

Nasil itiraz edilir Twittieda? Zahmet değilse soyler misiniz? Benim Twitter kilitlendi bir aydir kilitli. Yastan dolayi dogum tarihini kaydederken kilitlendi, kimlik attım cevap yok. Lütfen nereye girip itiraz ediyorsun yazar misiniz?
Hocam benim hesap Instagram üzerinden kapatıldı. Şimdi genel olarak bakınca Profil Fotoğrafınız varsa ve kimlik fotoğrafı ile uyuşunda tabi Telefon numarası ve e postanın doğruluğu da önemli cevabı hızlı yazıyorlar. 11 gün kaldı kapanmasına alamıyorum hesabı.

Geri
Yukarı