Twitter Yasağı Hakkında Görüşleriniz

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu demişsiniz Twitter kullanmıyorum bilmem ne, yarın bir gün sizin en çok kullandığınız ancak popüler olmayan bir site kapansa ne yapacaksınız? Yasaklamalar ve sansür ile hiçbir yere varamayız. DNS le filan girebiliyorsunuz demeyin, sonuçta yasak yasaktır. Zaten kurabiye güzelinin yüzünden oluyor bunlar. Ay kasetlerimi görmesin bizimkiler diye korkuyor bildiğin. Şu ana kadar hırsızlık yapıp Allah'tan bile korkmayan adam ne diye Twitter'ı kapatır? Demek bomba bir kaset geliyordu. Biraz gözlerinizi açın ya! Hala savunacaksanız da içinizden savunun lütfen, duymak istemiyorum.

Bu bizi durduramaz. Ben bir diktatörün bizi yönlendireceğine inanmıyorum. Bunlar tabiri caizse şımardılar yeter artık bırakın da bari özgürlüğümüz bizde kalsın.

Twitter yoruldu bi süre dinlensin bir şey olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
12 yıl boyunca alim olarak görüp de yardımcısını "bir emirleri varsa buyursunlar" diye gönderdiği bir "zat" a yolsuzluk soruşturmasından sonra 95 gün boyunca elinde somut bir delili olmadan iftira ve hakaretler savuşturan ve özgürlükleri bire bir kısıtlayıp fişlemeler yapan, sonra da utanmayıp devlet içinde devlet var diyen bir adamdan daha ne bekliyordunuz ki, söyleyin! Medya havuzu oluşturup da yalan haberler yaptıran bir adamdan ne bekliyordunuz? O gün Davos'ta ONE MINUTE dediğinde tüm cemaat ağlamıştık, bu millet bunu da gördü şükürler olsun diye, Fethullah Gülen referandum öncesi "toprağın altındaki ölüler bile kalkıp evet oyu kullanmalı" dediğinde binlerce kilometre uzaktan gelen insanlara ağlamıştık... Evet, yanılmışız. Fakat biz her zaman dosdoğru yoldayız!

Mesele CEMAAT-AK PARTİ kavgası değil: MESELA HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN KISITLANMASIDIR!

Şöyle demişti üstad:

Ey insanlar! Adaveti (düşmanlığı) bırakınız, Kur'an'ı okuyup anlayınız, yoksa sizi mahvedecekler.

Şu anda o yoldayız. Allah sonumuzu hayretsin...

Not: İçine sindiremeyen ve gerçeklerle yüzleşemeyen biri varsa hesabımı banlayabilir...

Medyaya el koyabildiler ama sosyal medyayı ele geçiremeyince kökten çözümü denediler kapattılar ama buda insanları özgürce düşündüklerini söylemesini engelleyemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ülkeye siyaset yakışmıyor çünkü siyaseti dağıtmak için gündeme oturacak yasaklar kısıtlanan özgürlükler getiriyorlar. Hiç bir partinin tarafı değilim parti desteklemem sadece tek bildiğim Atatürk. Biz her şeyi biliyoruz inşallah ileride akıllı siyaseti beceren ve içinde vatan sevgisi olan bir nesil yetişir ve bende bu nesilden olurum...

Görüşümü önce de yazmıştım ancak şimdi de yazayım. Yasaklarla bir yere varılmaz bu açık ancak mahkeme kararı alınmış bazı içeriklerin kaldırılması ve hesapların silinmesiyle ilgili. Mahkeme kararını uygulamayan adeta hiçe sayan bir site var. Hangi ülkeye böyle bir şey yapıldı, Türkiye'den başka? Amerika veya başka bir ülke olsa Twitter 1-2 demeden kaldırmaz mıydı? Neyse cevabını biliyoruz zaten böyle bir ceza uygulandı 2-3 güne bilemedin 1 haftaya kalkar. Anlaşmak mesele değil ama konuyu başka yerlere çekmemek lazım.

Bende öyle olduğunu biliyorum ama inanamıyorum aynısı youtube ile de aramızda olmuştu hep bize mi patlıyor? Bence bizde onları sinirlendirecek bir şey yapıyoruz ki onlar da bizi sallamıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı