İnsan Tipleri hakkında görüşleriniz

ZeroSchulz

Hectopat
Herkese selamlar. Bu konuyu açmamın nedeni çevremdeki birkaç insan. Şöyle düşünün yakın bir arkadaşınızla konuşuyorsunuz ama siz konuşurken o yüzünüze bile bakmıyor "hı hı" diyerek geçiştiriyor. Veya mesaj attığınızda görüldü vs. atıyor ve cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyor. Siz bu konuda ne düşünürsünüz? Ve sevdiğiniz veya sevmediğiniz insan tipleri nelerdir?

Siz bu konuda ne düşünürsünüz?
Konuşmayı keserim, peşinde ne koşacağım.

Ve sevdiğiniz veya sevmediğiniz insan tipleri nelerdir?
Sevmediğim tipler:

- Gösteriş meraklısı olanlar.
- Konu hakkında hiçbir bilgisi olmayıp yine de olmayan bilgisiyle saçma sapan bir şeyi savunmaya kalkıp rezil olanlar.
- Yalan söyleyerek sistem toplama konusu açanlar. (Mesela 14 yaşımdayım ama kredi çektim 72.000 TL sistem tavsiye edin gibi)
...

Sevdiğim tipler:

- Laftan anlayan insanlar. (Yanlış bir şey söyleyince ve yanlışını anlatınca kabul edenler)
- Bilmediği şeyler hakkında susanlar.
- Saçma sapan ilişki içinde olmayanlar.

Genelde öyle şeylere çok takılmam ama beni gerçekten sinir eden insan tipleri var.

Ve sevdiğiniz veya sevmediğiniz insan tipleri nelerdir?

Mesela şu tip insanlardan nefret ederim: Satıcı insanlar, yalan söyleyenler ve söylediği şeyi yapmayanlar mesela bir arkadaşım var dışarda bir yerde kız görünce kendinden geçiyordu.
Söylediği şeyi yapmayanlar ise mesela şu saatte şurda buluşalım deyip ben tam hazır olup onu beklerden aniden canım istemiyor veya vazgeçtim diyenler.

Uzak dur. Geçiştirip cevap vermeye tenezzül etmiyorsa arkadaş olmak için yanlış insan o.
Sevmediğim tipler ise:
Bağırarak konuşanlar.
Bir şeyi tarif edemeyip lafı dolaştıranlar.
Yemek yerken ağzını şapırdatanlar.
Konuşurken dudaklarını içeri çekerek "Fşk" "Kşkk" gibi sesler çıkaran ruh hastaları.

Sevmediğim insan tipi çok fazla olduğu için, ben sevdiklerimi yazayım;

- Yalan söylemeyen
- Sana değer veren
- Kara gününde yanında olan
- Menfaatçi olmayan

İnsanları severim.

Senin yaşadığın olaya gelirsek, direkt yolu ver, öyle insanlarla muhatap olma.

Yanında biri yokken değerli gören fakat herhangi bir arkadaşı olunca tamamen unutan, yine aynı şekilde biri olunca aşağılamaya çalışan. Soyledigi yalanı itiraf etmeyip sonuna kadar savunan, bilmediği birseyi savunan, ortamda kız olunca kendini üstün çıkarmaya çalışanlar. Bu tip insanlar oldu etrafımda ve hiçbiriyle konuşmuyorum artık. Inan ki Crysis'ı bitirmek bu ınsanlarla sohbete girmekten daha zevkli.
Son olarak, boş insanlar ve zevksiz insanlari sevmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı