Twitter'da 13 yaş sorunu

osmansbyk

Decapat
2011 Kasım'da Twitter açmıştım. Bugün doğum günümü girmek istedim fakat girince böyle bir ihtar aldım.

Hizmet şartlarımız, Twitter kullanan herkesin en az 13 yaşında olmasını şart koşar ve bu hesabın oluşturulduğu tarihte bu yaş gerekliliklerini karşılamadığını belirledik.
Etkin reklam kampanyaların duraklatıldı.
Daha fazla bilgi edinmek ve hesabına erişimi eski haline getirmenin mümkün olup olmadığını öğrenmek için lütfen formu incele.

Ben de bir forumda bir yazı okumam üzerine ehliyetimin üzerindeki 2002 olan doğum yılımı 1997 yaptım fakat bana böyle bir mail geldi.

Merhaba,

Bize ulaştığınız için teşekkürler.

Verdiğiniz bilgileri kullanarak kimliğinizi onaylayamadık.

Lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sürücü ehliyeti veya pasaport gibi fotoğraflı bir resmi kimlik belgesinin geçerli ve okunaklı bir kopyasını yükleyin. Tam adınız, doğum tarihiniz ve fotoğrafınız net bir şekilde görülebilmelidir. Gönderdiğiniz tüm bilgiler gizli tutulacaktır.

Lütfen belgelerinizi buraya yükleyin.

Sahte veya düzmece belgeler göndermeniz durumunda hesabın kalıcı olarak kaldırılacağını lütfen unutmayın.

Kimliğinizi yükledikten sonra incelememize devam edeceğiz.

Teşekkürler,

Twitter.

Sizce ne yapayım?

Maili yollayan e posta adresini paylaşır mısınız? Eğer doğru mail ise mecburen dediklerini yapmak zorundasınız yoksa hesabınız kapatılır. Yasal olarak 13 yaşından büyük olmanız gerekli bu bilgileri sizden zorunlu durumlarda isteme hakları var.

Merhaba. Aynı durumu yaşamıştım. Doğum tarihinizi değiştirmeye gerek yok. Direkt kimlik fotoğrafı atabilirsiniz ben öyle yapmıştım. 1-2 gün içerisinde geri bildirim aldım hesabımın açılacağıyla ilgili. Daha sonra 24 saat içinde hesabım açıldı fakat profil fotoğrafım silinmişti sadece o kadar. Tabii ben o arada kendime başka hesap açtığım için artık o eski hesabımı kullanmıyorum.

Maili yollayan e posta adresini paylaşır mısınız? Eğer doğru mail ise mecburen dediklerini yapmak zorundasınız yoksa hesabınız kapatılır. Yasal olarak 13 yaşından büyük olmanız gerekli bu bilgileri sizden zorunlu durumlarda isteme hakları var.

[email protected]

Adresi üzerinden mail geldi
Merhaba. Aynı durumu yaşamıştım. Doğum tarihinizi değiştirmeye gerek yok. Direkt kimlik fotoğrafı atabilirsiniz ben öyle yapmıştım. 1-2 gün içerisinde geri bildirim aldım hesabımın açılacağıyla ilgili. Daha sonra 24 saat içinde hesabım açıldı fakat profil fotoğrafım silinmişti sadece o kadar. Tabii ben o arada kendime başka hesap açtığım için artık o eski hesabımı kullanmıyorum.

Şimdi gerçeğini yollasam hepten bloklamazlar mı?

13 yaşından küçükseniz her türlü hesabınız kapatılır. Mail adresi doğru bir mail adresi istenen bilgileri yollayabilirsiniz.

Tamam da ben 2002'liyim ben Twitter'ı açtığımda 9-10 yaşlarındaymışım (nasıl açmışım bir fikrim yok o yaşta) kendi kimliğimi yollayınca kabul etcekler mi?

Tamam da ben 2002'liyim ben Twitter'ı açtığımda 9-10 yaşlarındaymışım (nasıl açmışım bir fikrim yok o yaşta) kendi kimliğimi yollayınca kabul etcekler mi?
Edilir. Bir iki hafta askıda kalabilir. Aleyna Tilki'nin hesabıda kapatılmıştı hesabı 13 yaşından önce açtığı için sonradan açılmıştı tekrardan.

Geri
Yukarı