TWRP güvenli mi?

TWRP bir kurtarma modu yazılım falan değil.
Bilgisayarın bios menüsü gibi TWRP telefonun bios menüsü gibi.
TWRP ile yedek alınır ve o yüklenir telefonunun kısıtladığı kimi eylemleri, programları telefonunuza yükleyebilirsiniz.
Ve telefonunuzun güvenliği zayıflar.
Biliyorum sistemde olan varsayılan kurtarma modunun yerine geçen bir yazılım diye biliyorum ve içerisinde güvenlik seçenekleri var diye biliyorum.

Biliyorum sistemde olan varsayılan kurtarma modunun yerine geçen bir yazılım diye biliyorum ve içerisinde güvenlik seçenekleri var diye biliyorum.
Güvenlik seçenekleri var.

Telefonunuza hertürlü riskli eylemi yapma imkanı veriyor.
Bankaların kimileri telefonunuz ROOT'luysa sorumluluk kabul etmiyor.

TWRP bir kurtarma modu yazılım falan değil.
Bilgisayarın BIOS menüsü gibi TWRP telefonun BIOS menüsü gibi.
TWRP ile yedek alabilirsiniz ve oyüklenyebilirsiniz.
Telefonunuzun kısıtladığı kimi eylemleri, programları telefonunuza yükleyebilirsiniz.
Ve telefonunuzun güvenliği zayıflar.

Merhabalar eğer yaparsam sonra silebilir miyim?

Merhabalar eğer yaparsam sonra silebilir miyim?
Silip, eski yazılımı yükleyip bootleadar kapatmak mümkündür.
Fakat yine de yapmazsanız garanti kabul etmez, stock rom atıp bl kilidini kapatabilirsiniz, siz yazılım mı yükleyeceksiniz hocam?

TWRP'nin kendisi güvenli ama yaptıklarınıza dikkat etmezseniz telefonunuz bozulur ve daha çok uğraşırsınız.

Telefon garantiden de çıkar ama telefonda eski haline getirildiğinde bunu anlayabilen bir yazılım veya başka bir şey var mı bilmiyorum.

TWRP'nin kendisi güvenli ama yaptıklarınıza dikkat etmezseniz telefonunuz bozulur ve daha çok uğraşırsınız.

Telefon garantiden de çıkar ama telefonda eski haline getirildiğinde bunu anlayabilen bir yazılım veya başka bir şey var mı bilmiyorum.

Telefonun içinde Bootloader sayacı var. Yani ne zaman kapanıp açıldığını gösteriyor.

Bazılarında olup bazılarında olmuyor ondan bilemedim ve belirttim 😃
Ufak güvenlik açıkları her yerde mevcut hocam şahsen ben twrp ve magiski kullanıyorum root yetkisi vererek hiç bir telefonda alamayacağım ses kalitesini dolby ve viper4android üzerinden alıyorum eğer androidin özgürlüğünden yararlanmak istiyorsanız gayet iş görüyor magisk modülleri fazlasıyla mevcut xda forumlarına bakarsanız kullananlarda şimdiye kadar hiçbir sorun olduğunu görmedim ben telefonunuz garantiliyse bootloader kilidini açmanız gerekir ve bazı garanti servisleri garanti süresince bootloader kilidi açılan ürünlere garanti desteği sağlamıyorlar telefonunuzu malum yollardan aldıysanız kesinlikle twrp ve rootu öneririm öğrendikten sonra çok farklı bir telefon kullanacaksınız emin olabilirsiniz. Dediğim gibi garantiliyse hiç uğraşmayın (yanlış kişiye cevap yazmışım daha alışamadım foruma kusura bakmayın ) @HT04 hocam cevabım sizler için.

Geri
Yukarı