Çözüldü TWRP Menüsü açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jaavei

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Lenovo K33A48 model telefonuma Custom ROM kurmak için TWRP yüklemeye çalışıyorum. Telefonuma uygun Recovery dosyasını indirdim, telefonu bilgisayara bağlayıp doğru bir şekilde dosyayı telefona attım. Recovery menüsünü açtığımda 1. fotoğraftaki yerine 2. fotoğraftaki menü geliyor. 1. fotoğraftaki menünün açılması için ne yapmam gerek? (1. fotoğraf alıntı, 2. fotoğrafı ben çektim)

download.png

8f3b6b89-f53f-4aee-b0d6-9254f8de2225.jpg

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 186
  • 8f3b6b89-f53f-4aee-b0d6-9254f8de2225.jpg
    8f3b6b89-f53f-4aee-b0d6-9254f8de2225.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 177
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu linktekileri deneyiniz.

Çözüm

Bu linkten indirip gerekli işlemleri yaptıktan sonra TWRP menüsü açıldı. Sonra yeni ROM yükleyeceğim için wipe menüsünden "System", "data" ve "cache" verilerini sildim ve cihazı yeniden başlattım (baktığım sitede öyle yapmam gerektiği yazıyordu). Şimdi cihaz Lenovo logosunda takılıyor, güç tuşu ve ses açma tuşuyla Recovery menüsünü açmaya çalıştığımda cihaz kapanıp tekrar logoda takılıyor. Yardımcı olur musunuz?

Bu linkten indirip gerekli işlemleri yaptıktan sonra TWRP menüsü açıldı. Sonra yeni ROM yükleyeceğim için wipe menüsünden "System", "data" ve "cache" verilerini sildim ve cihazı yeniden başlattım (baktığım sitede öyle yapmam gerektiği yazıyordu). Şimdi cihaz Lenovo logosunda takılıyor, güç tuşu ve ses açma tuşuyla Recovery menüsünü açmaya çalıştığımda cihaz kapanıp tekrar logoda takılıyor. Yardımcı olur musunuz?

Orijinal Recovery yüklemeyi deneyiniz olmadı root işlemi atarak çözülebiliyor.

Orijinal Recovery yüklemeyi deneyiniz olmadı root işlemi atarak çözülebiliyor.

Yapmama gerek kalmadı, yine de teşekkürler. Güç tuşu + ses açma tuşu + ses kısma tuşlarına aynı anda basınca TWRP menüsü açıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı