TWRP Recovery menüsü gelmiyor

Cihadullah

Decapat
ASUS ZenFone Live ZB501KL adlı telefonuma ne yaptıysam bir türlü TWRP ekranı gelmedi. Adb üzerinde TWRP'yi yükledim, ne yaptıysam olmadı. Bu konu hakkında sorun yaşayan Technopat konularına baktım, hepsi Samsung marka. TWRP yüklendiğini gördüm ondan sonra bilgisayarımdan telefona SuperSU'nun ZIP dosyasını transfer ettim ara sıra güç + ses fastboot mode açıyor sonra girdim bootloaderim kilitli mi değil mi diye kontrol ettim. Bootloader açık. Girdim Adb'den Recovery moda girdim şöyle bir şey telefonun normal Recovery ekranı açılıyor. 3 saatten fazla bunla uğraşıyorum. Ses kısma + Power'da hiçbir şey yok. Gerçekten kanser olcam artık. Ama TWRP'yi yüklediğime emin olabilirsiniz.

indir.jpg

Ses kısma + Power

O zaten download mode için.
Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutup download modunu aç, ekranda ameliyat ediliyormuş gibi görünen bir Android göreceksin. Sonra telefonu bilgisayara bağlayıp Odin ile TWRP yükle. Bittiğinde zaten telefon açılacak. Kapatıp ses açma ve güç tuşuna bas, TWRP sana selam verecektir.
Odin'de AP bölümünden TWRP flaşlamalısın, yoksa olmaz.

Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutup download modunu aç, ekranda ameliyat ediliyormuş gibi görünen bir Android göreceksin. Sonra telefonu bilgisayara bağlayıp Odin ile TWRP yükle. Bittiğinde zaten telefon açılacak. Kapatıp ses açma ve güç tuşuna bas, TWRP sana selam verecektir.
Telefon Samsung değil ne Odini?

Yanlış Bilgilendirme [Odin sadece Samsung için]
Telefon Samsung değil ne Odin'i?

Odin sadece Samsung için mi sanıyorsun?

LG G3
LG G4
Xiaomi Mi Max
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy Core Prime
General Mobile E-Tab 4
General Mobile E-Tab 5
General Mobile GM 8 Go
Huawei P9 Lite

Cihazlarına Odin aracılığıyla defalarca TWRP flaşladım.

Son düzenleme:
Kardesim hic bi ise yaramadi. Diyorum ki twrp yüklu odin le alakasi yok durumun. O twrp menusunun ya adb ile tum komutlari denedim twrp yuklu bi tus kombinasyonuyla alakali. odin e gerek yok.

Odin sadece Samsung için mi sanıyorsun?

LG G3
LG G4
Xiaomi Mi Max
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy Core Prime
General Mobile E-Tab 4
General Mobile E-Tab 5
General Mobile GM 8 Go
Huawei P9 Lite

Cihazlarına Odin aracılığıyla defalarca TWRP flaşladım.
Odin sadece Samsung için cahil kardeşim.
Lg için LG Flash Tool
Xiaomi ve E-Tab4 için adb-fastboot protokolleri
E-Tab 5 ve GM 8 Go için SP Flash Tool kullanılır.
Konu sahibi de adb-fastboot protokolleri ile yükleme yapabilir.
Bak kardeşim. Öncelikle üslubunu düzelt burası dingonun ahırı değil ve kimse sana özellikle yardımcı olmak zorunda değil.
1-https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4623157&d=1540039037 sürücüyü kur
2-https://drive.google.com/open?id=1yJXWdNAio71HTqHMEp_HoeLq0vk2ZQiG indir içindeki asus.bat dosyasını çalıştır. (Bootloader açık olmalı)
Dipnot: Cihazında oluşabilecek problemler tamamen senin sorumluluğunda. Oluşabilecek sorunlardan sadece sen sorumlusun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı