TWRP'yi telefondan bir şey yapmadan kurmak mümkün mü?

GreeNTV

Hectopat
Samsung Galaxy J5 telefonumun Androidindeki tasarımdan nefret ettiğimden dolayı Android 9,10 yada 11 yüklemek istedim fakat bir şeyi unutuyordum...Home Tuşu....
Şimdi diyebilirsiniz ki ; "Home tuşu derken? Home tuşunda ne problem var ki?" Bende size sanırım "Ne yok ki home tuşu tamamen bozuk arada sırada çalışıyor lanet olası." Ve bildiğiniz gibi eğer samsung bir cihazınız varsa ona bir TWRP kurmak istiyorsanız home tuşsuz bir şey yapmanıza imkan yok fakat ben kabullenemiyorum da eğer bildiğiniz bir yolu varsa o kısmın açılma butonlarını değiştirmek gibi yada bilgisayardan direk halletmek gibi söylemenizi çok isterim. Edit : Ha bu arada şey uyarısı vermeyin yanlış rom kurma felan diye öyle bir cahillik yapmadım. Bu Home Tuşu şeysi çıkmadan önce hepsini hazırlamıştım telefonun modelinede bakmıştım TWRP'sinide hazır indirmiştim Odin'ide bilgisayara kurmuştum ve SM-J500F için olan Android 10'u kurmak için img dosyasınıda indirmiştim.

Telefonun geliştirici seçeneklerinde bulunan "usb hata ayıklama" ayarını açarsan bilgisayar üzerinden istediğin şeyleri yapabilirsin, ben kendi telefonuma hep o şekilde kuruyorum mesela. Yani telefonu kullanmadan sadece bilgisayara bağlayıp ordan TWRP, root, rom vb. işlemleri yapabilirsin ama biraz karışık bir iş bu ve senin bunun mümkün olduğunu bilmemenden bu işlemlere dair herhangi bir bilgin olmadığını varsayıyorum o yüzden önce araştırma yapman lazım.

Bunun haricinde telefonunu ses açma/kısma ve güç tuşunu kullanarak recovery moduna alıp, oradan da "restart bootloader/download mode" diyerek telefonunu download moda alabilirsin. Bu senin için günü kurtarır yani amaç home tuşuna basmadan download moduna girmekse bunu yapabilirsin ama home tuşun bozuk olduğu için işlemleri telefonun olmadan sadece PC üzerinden yapmayı öğrenmeni tavsiye ederim.

Telefonun geliştirici seçeneklerinde bulunan "usb hata ayıklama" ayarını açarsan bilgisayar üzerinden istediğin şeyleri yapabilirsin, ben kendi telefonuma hep o şekilde kuruyorum mesela. Yani telefonu kullanmadan sadece bilgisayara bağlayıp ordan TWRP, root, rom vb. işlemleri yapabilirsin ama biraz karışık bir iş bu ve senin bunun mümkün olduğunu bilmemenden bu işlemlere dair herhangi bir bilgin olmadığını varsayıyorum o yüzden önce araştırma yapman lazım.

Bunun haricinde telefonunu ses açma/kısma ve güç tuşunu kullanarak recovery moduna alıp, oradan da "restart bootloader/download mode" diyerek telefonunu download moda alabilirsin. Bu senin için günü kurtarır yani amaç home tuşuna basmadan download moduna girmekse bunu yapabilirsin ama home tuşun bozuk olduğu için işlemleri telefonun olmadan sadece PC üzerinden yapmayı öğrenmeni tavsiye ederim.
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler fakat ben zaten dediğiniz şeyi yapmaya çalışıyorum.
Bana yardımcı olabilir misiniz eğer dediğiniz şey hakkında bir bilginiz varsa?

Bilgisayarına ADB kurulumu yapabilmen için video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Direkt buradan indirebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Teşekkür ederim fakat adamda "device" yazan yerde bende onun yerine "unauthorized" yazıyor? Problem olabilir mi? Olması bence çok yüksek.
Teşekkür ederim fakat adamda "device" yazan yerde bende onun yerine "unauthorized" yazıyor? Problem olabilir mi? Olması bence çok yüksek.
Ha bir saniye hallettim çok teşekkürler ha şeyi değil o kısmı değil de "unauthorized" kısmı halloldu.
Bir problem var fastboot devices yazdığımda hiçbir cihaz algılanmıyor çünkü cihaz kapalı.
TWRP'yi kurdum fakat açamıyorum yine Home Tuşuna ihtiyacım var.

Son düzenleme:

Ha bir saniye hallettim çok teşekkürler ha şeyi değil o kısmı değil de "unauthorized" kısmı halloldu.

Bir problem var fastboot devices yazdığımda hiçbir cihaz algılanmıyor çünkü cihaz kapalı.

TWRP'yi kurdum fakat açamıyorum yine Home Tuşuna ihtiyacım var.
Telefonunuz açıkken "adb reboot recovery" komutunu yazın.

Geri
Yukarı