TX750M 8+4 pin kablosu 8+8 olur mu?

Lendokhan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Elimde Corsair TX750M yarı modüler güç kaynağı var. Aşağıya fotoğrafını koyuyorum.

Yeni alacağım anakartında CPU güç girişi 8+4(MSI Pro B650M-A), ekran kartında ise 8+8(MSI Gaming X Trio) pin girişi var. İnternetten görüdüğüm kadarıyla 2 giriş için 2 ayrı kablo öneriliyor. Benim bu güç kaynağı ile bunu yapmam mümkün mü?

1686773158807.png

1686773328205.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek EPS konnektörü var. Yani bu 4+4 CPU güç kablosu demek. 12 pini karşılayamaz. GPU konusunda da sorun olmaz, gerekli bağlantıları mevcut.

1686822716785.png

Fazladan 4 pinlik bağlantı olmazsa sistem çalışır mı orasını bilmiyorum. OC için konulabiliyor o 4 pin bazen. @Sir Benjamin daha iyi bilir.

@shinei Benjamin bey firar etti bir anda kendisine ulaşamıyorum. Hatta daha önceden Gamebooster güç kaynağını açmıştı hatırlarsın, şimdi detaylı parça analizi ile alakalı konu açacaktık ama bir anda kayboldu.

Onun yerine ben cevap vereyim, aslında tam dediğin gibi olay. Tek 8 pin ile çalışır ama stabilite problemleri elde edilebilir 8+8 pinlerde zira başımıza geldi. 8+4 için sorun olacağını sanmam ama.

Anakarttan anakarta değişiyor, 8+4 olunca bir ihtimal kurtarabilir ama 8+8'de kurtarmaz.

O BST-ATX600A konusu açılacak ayrıca. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı