Çözüldü txt dosyası oluşturamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enversosa

Decapat
Yeni metin belgesi oluşturamıyorum, sadece resimdekiler çıkıyor. Notepad kurdum .txt dosyaları açılıyor fakat sağ tık ile yeni bir dosya oluşturamıyorum.

Dosya Ekleri

• 1699701089235.png
    1699701089235.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni metin belgesi oluşturamıyorum, sadece resimdekiler çıkıyor.
Notepad kurdum .txt dosyaları açılıyor fakat sağ tık ile yeni bir dosya oluşturamıyorum.
CMD'ye gir ve dosyanı oluşturacağın yere gel. Mesela masaüstüne gelmek için cd C:\Users\kullanici-adin\Desktop yaz.
Sonra verdiğim diğer komutu yaz, yazarken "dosya-adi" kısmını istediğin bir şey ile değiştir. type nul > dosya-adi.txt
Yeni metin belgesi oluşturamıyorum, sadece resimdekiler çıkıyor.
Notepad kurdum .txt dosyaları açılıyor fakat sağ tık ile yeni bir dosya oluşturamıyorum.
CMD'ye gir ve dosyanı oluşturacağın yere gel. Mesela masaüstüne gelmek için cd C:\Users\kullanici-adin\Desktop yaz.
Sonra verdiğim diğer komutu yaz, yazarken "dosya-adi" kısmını istediğin bir şey ile değiştir. type nul > dosya-adi.txt

Çözüm
Sağ tıka basınca sadece bunlar mı çıkıyor?

Sağ tıka basıp yeni'nin yanında bunlar çıkıyor.

Hocam her seferinde böyle mi yapmam gerekecek?

Hocam her seferinde böyle mi yapmam gerekecek?
@enversosa Eğer sağ tuş menüsüne eklemenin bir yolunu bulamazsanız evet. Fakat bunu yapmanın bir yolu var tabii ki.
Şu programı indirin, klasöre ayıklayıp çalıştırın. .txt uzantılı kutucuğu işaretleyip Refresh tuşuna basın. Kontrol edin bakalım, o kısım düzelmiş mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı