Txt dosyasından virüs bulaşır mı?

SesszNinja1

Centipat
Daha fazla  
Benim bilgisayarımda yazdığım bir txt dosyası eğer benim bilgisayarımda virüs varsa ben bu txt dosyasını başka birine attığım zaman virüs bulaşır mı?

Genelde hayır. Eğer kendin bilgisayarında rastgele bir şeyler yazarak arkadaşına veya başka birine atacaksan bulaşmaz. Fakat internet üzerinden indirdiğin dosyalar arasında txt uzantılı gibi görünüp aslında sonu .exe bile bir virüs dosyası olabilir.

Her şey virüslü kardeşim Google Chrome'da bile virüs var. (!)
.txt uzantılı dosyalar virüs bulunduramaz, .exe olup ICO'nu değiştirilip, isminin sonuna .txt eklenen virüsler de bulunuyor. Bunlara karşı dikkatli olmanız gerekmekte.

Genelde hayır. Eğer kendin bilgisayarında rastgele bir şeyler yazarak arkadaşına veya başka birine atacaksan bulaşmaz. Fakat internet üzerinden indirdiğin dosyalar arasında txt uzantılı gibi görünüp aslında sonu .exe bile bir virüs dosyası olabilir.

Kendi bilgisayarımda kendimin yazdığı bir şey.

O zaman hiçbir şey olmaz.
Yani mesela benim bilgisayarımda rat fln olsa o benim yazdığım şeyi farklı bir şeye çevirebilir mi ?
.txt uzantılı dosyalar virüs bulunduramaz, .exe olup ICO'nu değiştirilip, isminin sonuna .txt eklenen virüsler de bulunuyor. Bunlara karşı dikkatli olmanız gerek

Memz virüsü txt dosyasıydı virüs olabilir.
Kendim yazdım

Uzantısını değiştirmezseniz bulaşmaz.
Eğer benim bilgisayarım virüs varsa diye sordum

.txt uzantılı dosyalar virüs bulunduramaz, .exe olup ICO'nu değiştirilip, isminin sonuna .txt eklenen virüsler de bulunuyor. Bunlara karşı dikkatli olmanız gerekmekte.
benim kendi yazdığım bir dosya kendim açtım sistemde virüs varsa falan bu dosyayı etkiler mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı