Type-C 3.2 gen 2 bağlantılı kasa önerisi

Bütçe
Maksimum 1700 TL
Usb 3.2 gen 2 ile Usb 3.1 gen 2 aynı, hızları 10Gbps.
Usb 3.2 gen 2x2 ise 20Gbps.

2x2 destekleyen kasa var mı?

Bilgilendirme için teşekkürler, anlatımlar bile o kadar karışık ki, insanın her türlü kafasını bulandırmaya yetiyor.
Bu durumda siz hangi kasayı seçerdiniz?

Bilgilendirme için teşekkürler, anlatımlar bile o kadar karışık ki, insanın her türlü kafasını bulandırmaya yetiyor.
Bu durumda siz hangi kasayı seçerdiniz?

P500a, ekstra olarak egzoz fanı almanız lazım.

Kalitesi hakkında fikrim yok ama DARK Maxima modeli USB 3.1 gen 2 bağlantısına sahip.

P500a, ekstra olarak egzoz fanı almanız lazım.

Kalitesi hakkında fikrim yok ama DARK Maxima modeli USB 3.1 gen 2 bağlantısına sahip.

Teşekkür ederim, siz Bequiet PureBase hakkında ne düşünüyorsunuz?
Dark Maxima V20 kullanıyorum, ilgileniyorsanız bilgi verebilirim.

Eski kasam Sub-zero modeliydi, bir zaman sonra ön usb portlarında garip durumlarla karşılaştım. Fanları çok sesliydi, bunlar haricinde bir sıkıntı yaşamadım.
V20 fiyatı itibariyle de cazip ama fanların ses seviyesi nasıl, ne kadar süredir kasayı kullanıyorsunuz?

Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Fanlar normal modda fazla sesli değil fakat yüksek moda aldığınızda sesli çalışıyor. Ön fanlar 200mm olduğu için normal mod ile yeterli hava akışı sağlıyor. Ayrıca ekran kartına bakan alt kısma iki 120'lik fan takılabiliyor. Ben oraya iki adet Arctic BioniX P120 fan taktım ve uzun zaman oyun oynasam bile ısılar artmıyor.

Son düzenleme:
Kasanın farklı versiyonları var satışta, ucuz olan modelde RGB yok.

Rgb olup olmamasının bir önemi yok açıkçası.
Ama Corsair 4000d, NZXT h510 gibi kasalar type C 3.1 gen 2 ise seçim yapmak zorlaşacak.
Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Fanlar normal modda fazla sesli değil fakat yüksek moda aldığınızda sesli çalışıyor. Ön fanlar 200mm olduğu için normal mod ile yeterli hava akışı sağlıyor. Ayrıca ekran kartına bakan alt kısma iki 120'lik fan takılabiliyor. Ben oraya iki adet Arctic BioniX P120 fan taktım ve uzun zaman oyun oynasam bile ısılar artmıyor.

Bu durumda 2 ihtimal var: Ya fanlar çok yüksek hava akışı sağlamak için sesli çalışıyor yada kalite anlamında biraz sıkıntılı. Sonuçta 20cm fan daha düşük rpm, daha yüksek hava akışı ve daha düşük ses demek normal şartlarda.

Rgb olup olmamasının bir önemi yok açıkçası.
Ama Corsair 4000d, NZXT h510 gibi kasalar type C 3.1 gen 2 ise seçim yapmak zorlaşacak.

Bu durumda 2 ihtimal var: Ya fanlar çok yüksek hava akışı sağlamak için sesli çalışıyor yada kalite anlamında biraz sıkıntılı. Sonuçta 20cm fan daha düşük rpm, daha yüksek hava akışı ve daha düşük ses demek normal şartlarda.
4000D/5000D 3.1 gen 1 var. P500A güzel. H510 soğutma olarak önü kapalı olduğu için iyi değil. Ben tercih ve tavsiye etmem. Bütçe varsa Maxima V20 almak bence pek mantıklı değil.

Geri
Yukarı